[]

Başıma bi olay gelse de tazminat alsam

Dediğiniz oluyor mu hiç?
Mesela amerikada örneklerini gördüğümüz gibi kahvemi çok sıcak getirse ağzım yansa da tazminat davası açıp kazansam,
Yada bir şirket bana haksızlık\ırkçılık yapsa da tazminat alsam,
veya gemi batsa kurtulsam da dünyanın tazminatını cukkalasam gibi.

 
Türkiye'de pek mümkün olmadığından öyle bir hevese kapılmıyorum.


 • animalman  (25.05.16 15:45:09) 
bu ulkee; isverenleri, patronlari, firmalari koruyan sistem oldugu muddetce sadece yaralandiginla, aci cektiginle, basina gelenin uzuntusunu yasadiginla kalirsin. daha izinsiz ve hic bir guvenlik onlemi almadigi halde 301 madencinin bile bile olume gitmesine goz yuman sirkete bile tazminat cezasi olarak cok komik bir rakam verdiler..


 • wagner love  (25.05.16 15:45:43) 
caddeden geçeceksem ve yaya geçidi varsa o cadde üstünde, mutlaka oradan geçerim; biri çarparsa tazminat hakkım olsun diye. benim çakallığım da bu kadar işte.


 • devilred  (25.05.16 15:46:38 ~ 15:47:13) 
başıma bişey geldi dava açtım ve bi bok alamadım :)


 • dulcinea  (25.05.16 15:47:53) 
"manevi tazminat zenginleşme aracı olamaz"

ben değil, hukukçular söylemiş :)
 • lat menat uzza  (25.05.16 15:49:10) 
manevi tazminatla zenginleşme türkiyede yok, yurtdışında olur o :)

ki demiyorum, sağlık paradan önemli.
 • fakyoras  (25.05.16 15:50:07) 
benim düşündüğüm hiç olmuyor da babam, borç içinde yüzdüğümüz zamanlarda, anneme hep uçağının düşmesi için dua etmesini söylermiş sjahfajk. güya işte uçak düşünce yüklü tazminat alıcaz da biz kurtulcaz, babam da yok yere kahraman olmuş olcak. çakal işte.

"borç içinde yüzerken nasıl sürekli uçağa biniyo amk, abramoviç mi" derseniz, işi dolayısıyla gitmesi gerekiyodu sağa sola. şirket karşılıyodu. ben zenginliğin kazanılanla değil, harcananla olduğunu sağolsun babamdan öğrendim. canım babam <3
 • der meister  (25.05.16 15:54:13 ~ 15:54:21) 
İş yerindeki ik/muhasebeci arası hanıma "beni işten kovun keyfi olarak da tazminatımı alayım." Diyorum mütemadiyen, bu sayılır mı?


 • kaymaktutmayansicaksut  (25.05.16 16:36:51) 
Hayale "önce amerikaya gitsem" kısmını da ekleyin :) Amerika'ya gitsem, başıma...


 • kartallar yuksek ucar  (25.05.16 16:40:54) 
Ahah kesinlikle aklimdan geciyor.

Mesela avmde surada burada yerleri sildileer ama kaygan zemin tabelasi koymadilar, düstün kirdin ayagi. Tazminat tiimeee cunku onlarin sucu. Ha dev yüksek tazminat cikmaz tabi boyle islerden
 • kuehles blondes  (25.05.16 16:46:44) 
valla 110bin lira borcum var bazen eve dönerken arabayı şarampolden yuvarlasam mı diye içimden geçmiyor değil. hem kasko parası hem ölüm tazminatı.

ha ölmedim hastanede yattım o da olumlu :)
 • maxc  (25.05.16 19:55:34) 
HAyir. Hic dusunmedim. Dusunmem.


 • stavro  (25.05.16 19:57:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.