bilgisayar tamiri

arkadaşlar merhaba, bilgisayarımı düşürdüm açılıyor falan ama ekranı, ortasında üçgen gibi beyazlık, kenarlarına doğru da çizgili görünüyor.
şimdi ben bu bilgisayarı yaptırıp anneme vericem ama ne kadar tutar? 100 liradan az tutarsa hemen gidip yaptırcam fazlaysa maaşı beklicem.
klavyesi de çalışmıyordu zaten ek klavye takmıştım. solüsyonu ile sildiğimde klavye gitti. onu da yapabilirler mi?
ve istanbulda iyi bi tamirci önerisi olan?
samsung benim için pişmanlık.
teşekkürler.

Kadikoy yazicioglu ishani'nin en ust katinda iyi bir tamirci vardi. Laptop ekranini 100 tl karsiliginda degistirtmistim, 10 dk falan surmustu yapmalari.

  • buenos  (25.05.16 15:22:38)
hocam
düşürmeseydin iyiydi.
apple da alsan aynı sorun olacaktı.

ekran pahalı tutar biraz da klavye o kadar tutmaz.
external kalsin şimdilik.
ekran o şekilde kullanılmıyor mu?
  • kingcyrax  (25.05.16 15:23:29)
aslında sen bile yapabilirsin...

laptop'a uygun ekran paneli ve klavye alman gerekiyor.

gerisi zaten oldukça basit.

ay ben yapamam denilecek bir durum yok yani. youtube'da her marka ve modelin ekran-klavye değişimi ile ilgili videolar var. yapamaman imkansız.

masraf?

panel 150, klavye 80 olsa... 230 kendin yaparsan.
tamirciye götürürsen 300-350 yi bulur.
teknik servisi 500 den aşağı almaz.

ama çok inceleyip parça parça satılan, 2. elleri bulursan da 150 180'e çıkartman mümkün. diyeceğim o ki, her halükarda 100 liraya tek sorununu bile halledemezsin o laptop'un :)

kolay gelsin.
  • lat menat uzza  (25.05.16 15:23:51)
ekran piksel olarak yok arkadaşlar, kırılmadı.

  • wishmaythşngs  (25.05.16 15:27:41)
tamam ama bahsettiğin küçük bir ölü piksel olayı değil, kaldı ki onu onarmak bile oldukça sıkıntılı.

  • lat menat uzza  (25.05.16 15:34:17)
kullan hocam öyle gitsin.
daha da bozulursa değiştirirsin.
ya da bir monitor alırsın 2. el kullanırsın
  • kingcyrax  (25.05.16 15:47:18)