Torrent hakkında bir kaç soru

Ratio sistemi olan kapalı torrent sitelerinden bir dosya çektiğim zaman download'umda atıyorum 3 gb artıyor, bunu nasıl yapıyor? ve ben torrenti başkasıyla paylaşsam benden bir 3 gb daha mı artacak?

seed yaparken sitedeki upload miktarım artıyor, aynı dosyayı farklı bir bilgisayara yüklesem ve uploada başlasam 2 katı olarak mı artacak?

site bunları nasıl anlıyor da sistemine geçiriyor?

kısaca anlatayım. o indirdiğin dosya inerken içinde sana özel bir kodla şifreleniyor. buradan anlaşılıyor her şey. eğer sen o dosyayı başkasıyla paylaşırsan hem ration düşecek, hem de site çok büyük olasılıkla hile yaptığını düşünüp üyeliğini iptal edecek.

  • japan  (25.05.16 15:20:21)
sen tracker'dan .torrent dosyasını indirdiğin zaman o dosyanın içinde senin hesabına özel bir kod oluyor. yani aynı film için farklı hesaplardan indirilen .torrent dosyaları farklı oluyor. dolayısıyla o .torrent dosyası üzerinden ne kadar upload/download yapıldığı takip edilip sisteme işleniyor.

sen indirdiğin torrent dosyasını farklı makinelerden download/upload için kullanırsan bu da hesabına yazılır. hatta aynı dosyayı aynı bilgisayardan art arda indirsen de indirdiğin kadar hesabına işlenir, torrentin toplam boyutu kadar değil.

bazı private tracker'larda güvenlik için siteye login olunan ip ile torrentin indirildiği ip uyuşması gerekir. yani sen .torrent i indirip bana göndersen ben o .torrent dosyasını çalıştıramam çünkü ben siteye login olmadım. dinamik ip bile kullansan hangi ip adresiyle nerden giriş yaptığın hepsi veritabanında saklandığı için sıkıntı olmuyor.
  • battal gemalmaz  (25.05.16 15:25:22)