60 bin liraya alınabilecek en iyi araba

2012 model ve daha yeni
Otomatik vites
yakıt tüketimi ortalaması 7.5 lt ve alt
Km 70 bin ve altı

var mı böyle bir araba? 60000'den 1 lira fazla olmaz.

seat leon

  • someonewalksalone  (25.05.16 09:38:04)
@someonewalksalone nokta atis yapmis. +1

  • signore  (25.05.16 09:43:07)
Kia ve toyota son üç senedir en sorunsuz ve servis gerektirmeyen araçları üretiyor.

Kia rio hatchback otomatik dizel 55 000 küsür olması lazım. Çok sorunsuz araç çevremde iki kişide var çok memnunlar. İngiltere'de en güvenilir araçlar sıralamasında ilk üçteydi.
Şurada da kullanıcıların yorumları var. www.carbuyer.co.uk

Toyota'da o fiyat aralığında bir tek yaris mevcut o da küçük bir araç. İkinci el toyota auris de düşünülebilir.
  • ThomasJefferson  (25.05.16 09:45:44 ~ 09:46:44)
www.arabalar.com.tr

peugeot 2008 modellerde baya indirim var sıfırları 70 bine dusmus ( pazarlıkla bayide 65 lere dusurursunuz) , şehir içinde sakin kullanımda rahatlıkla 5lt altına dusuyor , sehirler arasından 4lt civarı yakıyorum .

2. elinde en full versiyonunu bile 60 bine rahat bulursun. 2013 den bu yana satılıyor bu versiyon sokaktada cok denk gelmeye basladım. donanım oalrak cok iyi .

1.5 senedir kullanıyorum 60 bin civarı dediğin için , öneririrm
  • bnmzz  (25.05.16 10:05:13)
a3 1.4 turbo 7.5 lt'den fazla yakar. hatta a3 1.2 motor da 7.5 lt'den fazla yakar. yoksa ben de a3 tavsiye edecektim.

  • someonewalksalone  (25.05.16 10:26:46)
@hep mutlu olmak istedim
otomatik vites miydi ? benim oda arkadaşımda 2012 model 1.2 otomatik var ortalama 7.5 lt yakıyor.

  • someonewalksalone  (25.05.16 10:37:38)
hyundai elentra ya baksana. az yakar, rahat arabadır. yol tutuşu sıkıntılı bi tek.

  • cekilmis gayfe  (25.05.16 10:56:27)
Audi mercedes bmw vb. lüks marka ancak alt sınıflara da araç üreten markalardan düşük sınıf araç alan insanlar genelde pişman oluyor. Bu araçların bakımını ibadet eder gibi yaptırmak lazım.

İkincisi 60.000tl'ye 70 000km altı otomatik vites audi a3 bulmak zor olacaktır. Bulamazsınız demiyorum güvenilirlik ve seçenek az olacak.

Kia'ya peugeot'ya çamur atan de da'yı ayırmayı bilmemesini geçtim eki sertleştiren arkadaşa diyecek söz bulamadım. Herkes öneri yapıyor sen niye çıkıp "En iyi öneri benim diğer herkes bok" diye çıkışıyorsun birader? Renault yazsak ona da bok atar ama mercedes çatır çatır renault motoru kullanıyor.
  • ThomasJefferson  (25.05.16 11:28:03 ~ 11:28:55)
thomas jefferson de da ayıramamakla pejo 5 para etmez demek ne alaka. ne saçma eleştiri yapıyorsunuz. düzgün yazılsa eleştiri haklı mı diyecektin? pejo beş para etmez. peugeot yazmadım diye eleştiremem mi?

  • cekilmis gayfe  (25.05.16 11:40:46)
İnsanların verdiği öneriler eleştirilebiliyorsa ben de ilgili eleştiriyi her yönüyle ele alma hakkın sahibim. "Peugeot beş para etmez." demek bir öneri değil. Ben önermediğim tüm markaları yazmış mıydım? Sadece önerdiğimi yazmıştım etliye sütlüye dokunmamıştım. Durum bu.

Tartışmadan bağımsız, soruya cevap olarak:

www.reliabilityindex.com

Bu siteyi de buraya ekleyeyim, belki seçimlerinizde etkisi olur.
  • ThomasJefferson  (25.05.16 13:00:19 ~ 13:00:52)
Pejo 308 - 508 citroen c4 c5

  • babilbaligi  (25.05.16 14:05:39)
Skoda yeti.
Ailede totalde 2 tane yeti var, birisini degistirip yetinin bir ust modelini aldık. Tekrar degistirsem yine yeti tercih ederim.

  • physcos physcos  (26.05.16 02:40:51)