Sabah sporu

Aslında bu sorunun muhatapları muhtemelen uykudadır :) merak ediyorum.. Sabahın 5 buçuğunda kalkıp, spora gideniniz var mı? Yürüyüş, bisiklet, koşu.. Neler yapıyorsunuz?
Tabii bu işi rutin haline getirmiş kişileri merak ediyorum. Alışmanız ne kadar sürdü? Sabah işe de gittiğinizi düşünürsek bu planı nasıl ayarlıyorsunuz? Kahvaltı, duş vs. Anlatır mısınız?

6da kalkıp gidiyorum. salon 6:30'da açılıyor. kahvaltımı sandviç şeklinde yanımda götürüyorum. duştan sonra giyinirken yiyorum. diş fırçamı da yanıma alıyorum :D

haftada 2 kez bu. haftasonu geç açılıyor salon

koşu + ağırlık
evde oğlan olmasa 2 gün daha kalkıp pilates yaparım
  • la noix  (24.05.16 23:16:06)
Biraz daha spor salonu dışında spor yapanları merak ediyor gibiyim :)

  • hede hodo  (24.05.16 23:21:34)
1 sene önce hergün sabah 6da bisikletime atlayıp 1 saatte 16-17km kullanıp sonra hastaneye geçerdim,inanın o kadar zinde oluyorsunuz ki.alışmak zor olmadı çünkü bisiklet kullanmayı seviyorum ve müzik listesi de yapmıştım.sabahın sessizliğinde müzikler ço iyi gidiyor ve özellikle hava da hafif soğuksa keyif daha da artıyor

  • hematom  (24.05.16 23:26:33)
Her sabah uyanınca muz yiyorum. Sonra ya ardından ya da cebime badem koyuyorum. Eğer hala evdeysem bir parça peynir. Bir müddet geçince paket süt. Çıktıysam yanıma alıyorum.

Evimin yakınında (15 dk yürüme mesafesi) yeşillik doğal bir alan var. Koru gibi düşün. İçinde parkurlar var. Orada ya koşuyorum ya yürüyorum. 2 ay oldu başlayalı. Uykusuz ve çok yorgunsam asla gitmem. Ama ilk başlarda biraz zorladı. Yoğun tempoya alışkın olduğum için çok zorlanmadım ama bazı sabahlar sürünerek gitmedim de değil :)

Tam 6.30 da parkurda oluyorum. 1 saat ayırıyorum. 7.30'ta eve dönüp duş alıp su içip, zeytin atıştırıp 8'de tamam oluyorum :)
  • mza  (24.05.16 23:36:01)
hafta da 3 ya da 4 kere once 17 km bisiklet suruyorum. sonra 2-3 km arasi kosuyorum uzerine de cok az agirlik calisiyorum. son 1 senedir boyle. ilk zamanlar cok zorlaniyorsun. unutma ilk 10 dakika beyninle savasacaksin ama dopamin salgilamaya basladigin an is tersine donecek. aradan 1 yil gecmis olmasina ragmen hala ilk kalkma kismi cok rahat denilemez. Ama en onemlisi artik bunu yapmadigim zamanlar kendimi suclu hissetmem ve rahat olamamam. Fiziksel ve saglik acisindan getirilerine hic girmeyecegim. Psikolojin ise olumlu yonde acayip degisiyor. en iyiside bu galiba.

  • tezek  (25.05.16 04:48:44)
hafta içi hergün 5-5:30'da koşmaya gidiyorum. 8 veya 10 km koşuyorum sonra işe gidiyorum.

  • bim tribi  (25.05.16 09:08:41)
Dün 5'te, bugün de yine 5.50 gibi başladım. Koşu üstüne şınav ve barfiks tarzı egzersizler yapıyorum. IF yaptığım için kahvaltım yok. Duş alıp işe gelince espresso içiyorum sadece. Uzun yıllardır spor yapsam da son 1 senedir falan sabah sporu iyice rutin haline geldi. Gün içinde verdiği enerji çok hoşuma gidiyor.

  • arnold schwarzeneger  (25.05.16 10:02:25)
Haftada 3 gün 4.30'da kalkiyorum. 5'te evden çıkıp 6.30'da dönüyorum. Tempolu yürüyüş+hafif koşu yaklaşık 9.5 km. 8'e kaar duş, dinlenme, kahvaltı. 8'de ise gidiş.

  • flo  (25.05.16 11:35:56)
Maçka Parkı'na koşuya gidiyoruz.

6:00'da kalkıp 6:15/6:30 arası koşuya başlama, 7:15/7:30 eve varış, duş+kahvaltı faslı.

08:50 evden işe gitmek için çıkış.
  • neferkitty  (25.05.16 20:55:19 ~ 20:55:30)