atm den para göndermek

iyi geceler bu konulara biraz uzağım atıyorum bursada kuzenim var para göndermek istiyorum 100 lira onun tc sini girerek mi oluyor mu o ordaki şubedenmi çekecek havale ücreti var mı artı olarak ne kadar varsa?

cvp lütfen kuzenimin ailesi köyde okumaya çalışıyor durumu yok ailesinin postanemi avantajlı atm mi acaba

  • _k_u_z_g_u_n_  (24.05.16 01:22:27)
kuzeninizin banka kartı var mı? aynı bankayı kullanıyorsanız banka kartına havale yapmanız gerekiyor atm üzerinden. farklı banka üzerinden eft sanırım. 5-6 lira kesinti yapıyorlar her seferinde diye biliyorum. onun cep telefonu ve hesap numarası bilgilerini bilmeniz gerekiyor. postaneden gönderseniz de 3-4 lira gibi bir ücret kesiliyor diye biliyorum fakat emin değilim internet sitesinden bakabilirsiniz ptt'nin.

  • golgi aygıtı  (24.05.16 02:05:35)
sadece onun hesap numarası lazım. geri kalan herşey için kendi bilgilerini kullanacaksın. yani parayı yatıranın bilgileri.

bankadan bankaya hesap işletim ücreti değişiyor. ortalama 5 lira diyebilirim. hatta bildiklerim iş 5 tl ziraat 3tl alıyor.
  • belkider  (24.05.16 02:06:51)
Senin için araştırdım.

ptt'den upt ile isme gönderebilirsin, şubeden bir form dolduruyorsun. Online talimat da verebiliyorsun. Hangi bilgilerin istendiğini görebilirsin. Şu adresten bilgilere ulaşabilirsin. ücret alıyorlar. 100 lira için 11 lira diye hesapladım ben. www.upt.com.tr

atm'lerden hesap numarası gerekiyor. 6-9 lira alıyor onlar da.
  • shadowcat  (24.05.16 02:08:25 ~ 02:08:50)