Laptopa Su Döktüm. Nem Alıcı SilicaGel Nerden Bulabilirim?

Merhaba

Laptopa su döktüm. İçini açıp parçaları çıkardım.

Lakin internette laptopu bir poşete koyup içine nem alıcı koymayı ve poşetin ağzını bağlayarak birkaç gün bekletmeyi öneriyorlar. Nemi tümüyle alabilmek içinç

Elektronik aletlerde çıkan pirinç tarzı poşet silicagelleri nerede bulabilirim?

Yada başka bir nem alıcı tavsiyeniz olur mu?

Saygılar

ince tülbente pirinç doldur güzelce zımbala. aynı işi görür.

  • alperz  (23.05.16 21:00:59)
Pirinç +1
Pirinçten daha güçlü emici malzemeler için:
Silika kedi kumu
Parçalanmış kadın pedi veya bebek bezi tanecikleri
  • Lim5  (23.05.16 21:45:02)
ne kadar su doktun hocam?

  • kingcyrax  (23.05.16 23:05:49)
kedi kumu silcalı olanlardan. marketlerde var. o değil de benim laptop bahçede yağmurda kaldı. 10 dakika sonra alıp pili çıkarttım. çadır gibi yatağın üzerine koyup 1 gün beklettim. hiç bir şey olmadan çalıştı 2-3 sene daha.

  • illegalstar  (24.05.16 10:58:40)
bir sürahi su devirdik lakin çok azı yandan girdi. belki bir bardak su kadarı.

  • mertozkoy  (24.05.16 23:57:42)
kurutman lazım hocam gerekirse güneşte.
içinde ıslak parça bırakmazsan sıkıntı olmaz.
biraz kurut
sonra pirinçli sistem ile ak.
  • kingcyrax  (25.05.16 11:14:13)