[]

İnsanların istediği tek şeyin Aslında Para olması

Görünürde Para & Aşk. Ama belki farkında olmasalar da istedikleri aşka sahip olmak için paranın ve sunduğu imkanların yeterli olacağını düşünüyorlar. bu yüzden sorunlarının tamamında maddi durumu vurgulayan bir cümlecik geçiyor. Ve pektabi o'na fikirle yardım edebileceğiniz kanısından çok kandırılmak, ''öyle deme bak, sen yine iyi durumdasın sana kadar ne çok hayatı ziyan edilmiş insan var'' fikrini duymak ve kötü örneklemelerle ''ya bro hayat akıyor'' tiplemelerinin iteklemesiyle iyi hissetmek istiyorlar. Meseleleri; dertleri için ortak bir akıl, bakış açısı aramak değil. iyi hissetmek. rahat bir şekilde kalkmak bu ekranın önünden. sanırım günümüzün hastalığıda biraz bu, neyse ki o kısma ben çok girmeyeceğim. kaygıyı yenmek ya da sorunun bir çözümü için çalışmak çabalamak değil, sadece o kaygı unsurunu ihmal etmek.

görünürde insanlar aşk'da istiyorlar dedim, çünkü aşk kısmı görünürde sadece. O'nun betimlediği aşk, -burada kimsenin aşk tarifini yadırgayacak değilim ancak- lüks olan bir aşk değil, her insanın ihtiyacı olan güzel ve sevme/sevilme durumunda ortaya çıkarttığı bir duygu değişimi. yani, sanısı olan aşk bu. keza onu kazanım/kaybedimde de en akılcıları para ve etkenlerinin zirve yaptığı kanısındalar ve evet, hissettikleri bu duygu(ancak yanılgı onu aşk sanmaları) için haklılarda.

sanırım sırf bu yüzden bile tarkan haksız, keza lise yıllarından beri hiç sevmem kendisini ama ''... vereceksen huzur ver'' temasının dillere pelesenk olmasını gerçekci bulurdum. insan ne arar sorusunun cevabıydı bence ''huzur'' ama şu son günlerde insan davranışlarına olan at gözlüklü yaklaşımım ya da algımda ki seçicilik(ne derseniz adına) duyurudaki insanların hayati kararlarında etken ''isyan''; manita(kadın erkek farketmeksizin ama çokcası kadın) /eğitim/aile üstbaşlığında para özelinde dönüyor. bütün tembelliğimize rağmen.


cevap vermek isteyenler cevap verebilsin diye soru tip'inde açıldı bu kendini imha edecek olan duyuru.

 
Benimki para degil ozgurluk. Ben Turkiye'nin Ukrayna ya da Moldova gibi olmasina da raziyim. Kimsenin ne giyindigine kimse karismasin, isteyen istedigi gibi eglensin, kadinlar gece kulupten ciksin ve kimse onlari etiketlemesin.


  • Traveller  (23.05.16 08:28:45) 
benim huzur
daha fazla para kazanabileceğim işler var, gel diyen de var
ama şu an aldığımla, o aldığım arasında benim için fark olmayacak, o yüzden gitmiyorum.
  • Corc  (23.05.16 08:30:51) 
Öncelikle yazı çok hoşuma gitti ve kopyaladım bile, silsen de duracak. Oldukça güzel yaklaşmışsın, ilüzyonun işlemesini sağlayan mekanizma tam olarak da budur !


  • kimlanbu  (23.05.16 09:43:21) 
Çok doğru eşref

Daha çok yazar mısın duyuruya?
  • i ve been mistreated  (23.05.16 15:25:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.