oyun ve film izlemek için uzun ömürlü laptop

10 yıllık masaüstü pc kullanımından sonra laptop almaya karar verdim. oyun için laptop önerilmiyor ama teknoloji gelişti artık yattığımm yerden de oyun oynayabilmeliyim. steamdeki her oyunu kaldırsın istiyorum. diğer bir aradığım özellikse ister indirip ister internet üzerinden film ve bilumum videoyu rahatça izleyebilmek. şarjı ortalama gitse de olur genelde evde kullanacağım için ekran boyutu ortalamanın biraz üstünde olsa sorun olmaz. sizce şunlardan hangisi bu özelliklere en yakındır

www.bimeks.com.tr

oyun bilgisayarı istiyorsan bunları unut. msi'ın, monster'ın gaming laptop'ları var, 5000'lere çıkmadan "steam'deki her şeyi kaldırsın" rüya.

  • celeron 300a  (22.05.16 23:07:52 ~ 23:09:51)
www.teknosa.com

her oyunu kaldırır mı bilmiyorum, ama beni tekletmedi henüz. film için de 1080p çözünürlüğü var. çok hoş bir bilgisayar, ben çok memnunum.
  • reavelyn  (23.05.16 00:42:41)
-ortalama bir bilgisayarla maksimum 4-5 yıl oynayabilirsiniz yeni çıkan oyunları, ağır oyunlar sıkıntı çıkaracaktır. bu 6 bin ve üzeri fiyata sahip laptoplara çıkmazsanız her zaman böyledir. zaten ekran kartı sektörü çok çabuk gelişen sektör. 4k'lar vesaireler havada uçuşuyor, o yüzden pek mantıklı değil o kadar para dökmek.
-mutlaka 17.3 inch laptop tavsiye ederim.
-eğer bütçeniz müsaitse şu bilgisayarla ortalama 4 sene boyunca çıkan oyunların %80'ini problemsiz ve ortalama üstü kalitede oynayabilirsiniz.
www.monsternotebook.com.tr
  • golgi aygıtı  (23.05.16 01:14:36)
laptop ile pc arasındaki fark zaten fiyat/performans'a dayalı. Yani 3000 TL'lik bir bilgisayarın vereceği performansı laptop'tan almak istersen 5000 TL vermen gerekiyor.

Ayrıca yatarak oyun oynanmaz :)
  • oziloz  (23.05.16 11:23:16)