Sakal

Hangi ara bu kadar moda oldu bu?
Herkes çeşit çeşit sakal bırakıyor, yakışanı da var yakismayanida. Türk filmlerinde ve özellikle dizilerdeki bütün erkekler sakallı. Şimdi türkiye-ingiltere maçını izliyorumda, adamlar parlak parlak dolaşıyor ne güzel (kane'de var azıcık ama o da yakıştırmış) bizimkiler sanki ormandan kaçmışlar. Hele volkan babacan... Aman aman.
Ben 1 haftalık olunca sıkılıyorum sakaldan, millet nasıl rahat ediyor? Ne zamana kadar sürecek bu akım?

Yurtdışında hipster akımının bir parçasıı ile moda oldu. Yurtiçinde minik oranda hipster, büyük oranda Muhteşem Yüzyıl ile moda oldu. Bir anda herkeste Kanuni sakalı olmaya başladı. Ne kadar sürer, bilmiyorum.

  • aychovsky  (22.05.16 20:59:29)
Hipster ya da kanunici degilim ama sakalin, yakisiksiz erkegi biraz daha cekilebilir kildigini dusunuyorum. Bu nedenle sakalli dolasiyorum.

  • allah yazdiysa bozsun  (22.05.16 21:09:45)
Bize hersey bir yil gec gelir,biz bokunu 2 yil cikaririz.garip garip adamlar dolasiypr kisa dar pacalar,kocaman kafalar.yazik kimin cocuguysa bunlar.

  • duptıs  (22.05.16 21:13:56)
kılda keramet olsa götte bitmez mottosu ile yaşıyorum. Bence bi boka benzemiyor sakal.

  • Nox  (22.05.16 21:16:23)
Maçta bu benim de ilgimi çekti ama bunların çoğu fazla sakal çıkmadığı için bırakmıyor. Bizde de yakışan var yakışmayan var dediğin gibi. Bir kere İstiklal'de tanıştığım Almanlar bize Türklerin sakal bırakma sebebinin müslüman olduğumuz için mi oldugunu sormuştu :)

  • Erensq06  (22.05.16 21:22:57)
Çirkin yüzlerini saklıyorlar. Hem hipsterlar, hem Osmanlıcılar, hem Işidçiler derken her yandan sardılar.

  • Lim5  (22.05.16 21:35:50 ~ 21:37:22)