Gss borcu hakkinda yardim sorusu

Subattan beri yazmislar valla. Askerden geldiydim. Fena. 1000 lira olmus. Bu borc varken ben tedavi olamam, ilac yazdirip eczaneden alamam dimi. Sigortayi kullanamam yani. Odemem sart yani dimi.

Bi de, nisan mayisa da yazmislar borc. Ben 1 nisanda ise girdim. Sigortam da yatiyor. Ama borc gozukuyor o aya ait. Niye olur bu, nasil cozerim.

akpye oy vermeyerek, verenleri ikna ederek, herkese doğruları anlatarak... başka yolu yok. ya da sikerim sigortanızı diyeceksin, sigortasız kazanacaksın, prim borcu şu bu hiçbir şeyi ödemeyeceksin, hastalanırsan paşa paşa cepten ödeyeceksin. ki daha ucuza geliyor.

  • elestirman  (22.05.16 11:35:28 ~ 11:36:00)
Bimer e durumu anlatır yazi yaz. 2 gün içinde çözülür.
Ha yazmadan düzelmesi lazım ama şu memlekette kimse işini düzgün yapmadığı için..

  • niedy  (22.05.16 11:39:39)
Sigortalı işe başladıysan tedavide olursun ilaçta alabilirsin ama gss borcunu ödemediğin sürece borç olarak kalır.O borcuda yapılandırırsan taksitle ödeyebilirsin.

  • nikex  (22.05.16 11:40:32)
Bu arada evet nikex in dedigi gibi. Gun gelir de issiz kalirsan ve gss den muayene olman gerekirse odemen gerekir. Yoksa bekleyebilir borc. Ben olsam beklerim cunku elbet bir gun o borclar silinecek. Ben bekledim silindi.

  • niedy  (22.05.16 11:45:46)
Haziran sonuna kadar hastanede tedavi olabilirsin. Sadece ilaçlarını karşılamaz sgk. Herhangi bir hastaneyi arayıp sor provizyon veriliyor mu diye.

Askerde olduğun süreyi de borca eklemiş olabilirler. Askerlik belgenle sgkya gidersen o sürede işleyen borcu da silerler. Benim de yapmam lazım aslında bunu. Üşengeçlikten gidemedim 4 aydır.
  • IncredibleMau  (22.05.16 12:06:23)