Kedim 6. Kattan düştü

Durumu: hızlı hızlı nefes alıyor
Yürebişiyor oda değiştirdi
Yerinde durmuyo
Kuyruğunu sadece hafiften salladı bence kuyruk kısmında sorın var gibi
Ağzında kan yok
Kalasını olsuğu yere yaptı kan yoktu

Veterineri aradım su ve mama az ver ve kan var mı yok mu takip et dedi.

Napayım bilmiyorum ki?

Direkt veterinere götür, hemen. Öyle takiple olacak iş değil, röntgen falan çekilmesi lazım. İç kanama vs olduysa gidiverir hayvan valla.

  • buff  (21.05.16 21:39:27)
Veteriner ev arkadaşıma sordum, şöyle dedi:

- Eğer hayvanını seviyorsan, hemen bir kliniğe götür. İç kanama olabilir. Kan takibini bu yüzden yapman gerekiyor. İlla bir röntgen çekilmesi lazım. Evde de olmayacağından, klinik şart. Ki 24 saat müşaade altında tutulması gerekir.
  • winston insani  (21.05.16 21:40:18)
Arkadaşlar kedim bu seviyorum tabi. Ama açık vet yok ve buradaki vette röntgen yok. Aradım pek umursamadı bile. Başka çarem de yok.

Düştükten sonra 2 kere kakasını yaptı ve kan yoktu. Burası ist ank ya da izmir değil ve gerçekten ilgilenecek ver yok
  • cemallamec  (21.05.16 21:43:42)
veterinerin dediklerini yapmak kafi gibi. arkadaşımın kedisi de 5 veya 7. kattan düşmüştü, sıkıntı olmamıştı. ama benim merak ettiğim nasıl düştü? 6. kata çıkıp mı düştü? yoksa siz 6. katta kedi beslerken düşmemesi için gerekli önlemi almadığınızdan mı düştü?

  • icim urperiyor  (21.05.16 21:45:45)
Emin olun tüm önlemler alındı. Pencereler sineklik ile kaplı balkon camlı ama camlı küçük bi aralık bılup oradan sızmış

  • cemallamec  (21.05.16 21:49:04)
Çenesine damağına bak yarılmış mı, hırıldıyor mu yoksa rahatça nefes alabiliyor mu, çok hızlı mı nefes alıyor, soğuk mu, olmaması gereken kemik/eklem hareketi var mı, karnı sert mi vs. İlla dışarı kanayacak diye bir şey yok. Grafi yoksa da bakılacak bir sürü şey var.

  • Lim5  (21.05.16 21:50:53)
Hızlı nefes alıp veriyor, ilkin dili dışardaydı şu an içeride
Damakta morluk ya da bir şey yok. Pembe. Kakasını tekrar yaptı kanama yok yine ama kakası cıvık.sadece kuyruğunu pek oynatmıyor. Odayı bile değiştirdi hareket ederek

  • cemallamec  (21.05.16 21:54:43)
ic kanama olabilir +1
hic mi götüremeYeceksiniz kedicigi veterinere onu anlamadim?

  • maq  (21.05.16 22:07:53)
arabası olan bi akrabanızdan vs yardım isteyin gerekirse 20 km uzağa gidin ama gidin olmaz öyle kafasını kurmuş ki dili dışarıda gezmiş e kuyruğunda da problem varmış neden bekleyesiniz

  • neira  (21.05.16 22:18:29)
benim kedim de 4. kattan dusmustu, veteriner ic kanamayi onleyixi gibi bi serum baglamisti hemen film cekmisti ki bizde 2 kirik vardi kalca ve pati. yani ic kanamayi onleyici biseyler yapilabiliniyor. imkaaninjz var ise en yakin veterinerw goturmeye calisin. Ya da istanbuldanj vir klinigi arayip durumj anlatin veterinerle konusun, fikir vereceklerdir en azindan

  • oscar  (21.05.16 22:31:06)
bizimki de düştüydü 6. kattan.
ilk gece koltugun altından cıkmadı korkudan. ertesi gün rutin yasantısına devam etti ve bir daha karsı komsunun catısındaki cicekleri hic merak etmedi.
ama nolur nolmaz, ertesi günü normale dönmezse mutlaka gösterin bi veterinere.

görgü şahitlerine göre bizim salak yere carpmadan once son an iki ev arasindaki kabloya tutunup hızını yavaslatmıstı.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (21.05.16 22:32:10)
Kediciğimi bu sabah barınağa götürdük. Röntgende herhangi bir kırık çıkmadı. İncinmiş ve ödem varmış. Ardından veterinere gittik 6 tanr iğne yedi. Durumu iyi şimdilik. Olur da google aramalarında çıkarsa diye yazayım dedim.

  • cemallamec  (22.05.16 20:55:21)
cemot kurşun döktür ya :( bu nedir ikinci keredir...

tüm önlemleri almışsın zaten. iyileşir merak etme. veteriner gözetiminde olmalı. imkan varsa orada kalsa keşke ama eminim gerek olsa veteriner söylerdi
  • whatyougetiswhatyoudid  (23.05.16 11:45:42)
Nasıl kedicik?

  • whatyougetiswhatyoudid  (23.05.16 21:07:00)
Ya bugün de götürdük veterinere iğneleri için ama akciğerlerinde sorun var, fakülteye götürün dedi. Yarın fakülteye götüreceğiz. Bir şey yemiyor kaç gündür. :/

  • cemallamec  (23.05.16 22:37:51)
:(
Fakültede çözüm bulurlar üzülme... Serum takılması lazım beslenmesi için, onu takarlar..

  • whatyougetiswhatyoudid  (23.05.16 23:27:43)
İnşallah

  • cemallamec  (23.05.16 23:44:25)
gecmiş olsun:(

  • maq  (24.05.16 01:17:38)