kuzey ısıkları

duyurudan gidip gormus olan var mı? cok istiyorum gitmeyi. onumde 4 ay bos zaman var. bu ara gidilir mi? ne önerirsiniz?

Gundonumune (21 Haziran) kadar geceler gittikce kisaliyor. Hatta kuzeyde hic kararmiyor. Görme ihtimaliniz az. Su an bile saat gece 11e geliyor ve hava kararmadi henuz (Finlandiya'dan bildiriyorum, kuzeyinde bile degilim).

  • good clean fun  (20.05.16 22:46:33)
benim bildigim gorme sansinin en yuksekoldugu zaman ekim-mart araligi. gidip gorme sansim ve bunun icin yeterli param henuz olmadi.

  • letheavendangered  (20.05.16 22:52:30)
Kisin goruluyor diye biliyorum ben de.

  • stavro  (20.05.16 22:58:18)
The lights are at their most frequent in late autumn and winter/early spring. Between late September and late March, it is dark between 6pm and 1am, and you have the best chances of spotting the lights.

However, remember how we told you about her being a diva? Aurora borealis likes it best when the weather is cold and dry, usually from December. Some will tell you that the driest weather, giving clear skies, is found inland, but that isn’t always true.

***
  • der meister  (20.05.16 23:14:37 ~ 23:15:23)