Felcli kopek bakimiyla ilgili onerilerinizi bekliyoruz.

Simdi efenim, beni taniyanlar vardir aranizda, ailemizde bolca kedi, biri ikibucuk bacakli uc kopek vardi son birkac gune kadar. Bir de dort numara eklendi simdi, arka bacaklari felcli, ufak tefek bir teriyer kendisi. Ben onun gelecegini ogrendigimden beri cesitli bloglar forumlar makaleler okuyorum elbette ama, belki sizin boyle ufak tefek onerileriniz olur cocugun hayat kalitesini artirmak adina diye, bir de tecrubelerinizden faydalanayim dedim.

Simdilik en buyuk sorunumuz su, diger kopeklerim koltuklara cikinca o da cikmak istiyor, lakin cikarttiktan sonra digerleri atladiginda cuval gibi kendini asagi ativeriyor, o yuzden yukarilara sadece ben yanindayken ve mudahale edebilecekken cikarabiliyorum, bu koltuklara rampa gibi bi sey yapsak da kendisi rahat mi inse diye dusunduk ama, yine rampanin yanindan kendini ativerir mi asagiya bilemedik sonra:/

Arkadasin hikayesini de paylasayim da, insan irkindan bir kez daha tiksinelim hep birlikte:

www.instagram.com

Mutevazi 1 senedir benim de felçli bir kızım var. Kedilerle köpek olur mu nasıl olur derken alıverdim kendisini :)

Çuval gibi atlamasında sorun yok merak etme. Benimki merdiven bile iniyor. Ama yukarı da geri kendisi çıkabilsin ben yokken diyorsan rampa mantıklı olabilir. Lakin rampa devrilebilir vs o yüzden sağlam sabitlemek gerekir ve eninin de geniş olması lazım çıkıp inerken düşmemesi için. Yine de tabi rampayı kullanıp kullanmayacağını bilemeyiz, yine kendini atabilir aşağı. Bir süre deneme yapabilirsin belki. Ama ben olsam onu yukarıya çıkartmak yerine diğerlerini aşağı indirmeye çalışırdım :) Yabni yere yumuş, hoşlarına gidecek minderler falan koyarak misal. Bir süre sonra iyice kaynaşırlar hepsi birden yerde yatar belki?

Bu da benim kız i.imgur.com
  • buff  (19.05.16 23:07:26)
Yaaa buff! Nezmandir gorusmuyoz biz? :/ Benlen ayrintili paylassana tecrubelerini.

Yerler komple kopek yatagiyla kapli da bizimkilerin gotu asiri kiymetli oldugu icin yukarda yatmak zorundalar. Bazen ben inip yerde kopek yataklarinda oturuyom yer olmuyo yukarlarda:(
  • mutevazi  (19.05.16 23:12:52)
Bi de popo kisminda yara var benden once alan gerizekali kadin fabrika bahcesine biraktigi icin oyulmus, o yuzden de endiseleniyorum hepten zarar vercek kendine diye:(

  • mutevazi  (19.05.16 23:14:53)
Yarın telefonlaşalım olur mu detaylı konuşuruz? Mesaj atıyorum sana şimdi.

  • buff  (19.05.16 23:19:06)
Instagram hesabınızda kaybolmak suretiyle hayran kaldım. Belirtmeden geçemedim, aile üyelerinizle birlikte gönlünüz kadar güzel bir ömür yaşayın.

  • piremses  (20.05.16 02:59:48)
Cok tesekkur ederiiz! @piremses

  • mutevazi  (20.05.16 14:47:42)