En sevdiğiniz dondurma çeşidi nedir?

Hazır dondurmalar iyi yapılan gerçek dondurmaların yanına yaklasamiyor biliyorum ama iyi dondurma yapan yer bulmak zor, bizim bildiğimiz yer baya uzak kalıyor mesela. Arada alıyoruz ama yaz-kış her gün dondurma yese bikmayacak olan bana yeterli gelmiyor, hele de yaz yaklaşırken.

Bu yüzden marketlerde satılan en sevdiğiniz dondurma markası ve çeşidini paylaşır misiniz? Arada usendigimizde alıp yiyelim. Ha bildiğim çok iyi mekan var, harika dondurma yapıyorlar derseniz yolumuz düştüğünde gidip denemek isteriz.

Ben en çok carte d'Or'un meyveli çeşitlerini seviyorum . Bir de kakaolu olanlarına asla hayır demem. Magnum çok ağır geliyor mesela.

Algidanın küçük kırmızı kutuda maraş bilmemnesi var ya, onu beğeniyorum ben.

  • naberabi  (19.05.16 16:30:31 ~ 16:30:50)
hakmar marketlerde satılan bir maraş dondurması var, markasını hatırlayamadım. onun içine ceviz parçaları atıp yiyorum. en sevdiğim bu.

  • manuel mandalina  (19.05.16 16:34:31)
Pado dondurmayi seviyorum. Hangi markette var bilmiyorum.

  • kuehles blondes  (19.05.16 16:35:31)
maras+1
marketteki hangi marka dikkat etmiyorum, algidadir herhalde. madonun dondurmasi cok guzel.
ben de dondurmanin her cesidine bayilirim aslinda ama market dondurmalarinda meyveli dondurmaya katlanamiyorum mesela, cok kotu oluyor ya. sadece maras ve belki cikolatalilari yiyebilirim.
  • equine  (19.05.16 16:35:39)
bir dondurma delisi olarak lera fresca'nın tahinli cevizli dondurmasını ve çikolata parçacıklı hindistan cevizli dondurmasını çok seviyorum.Onun dışında movenpick'in tiramisulu dondurması bir şahane. bu markalar genelde büyük marketlerde oluyor.Carte dor'un da yeni çıkan kış güneşi adlı dondurmasının cappuccinolu kısmı çok güzel, ama karamelli ve kaymaklı kısmı bana çok şekerli geliyor,yine de cappuccinolu kısmı için dayanamayıp alıyorum.

  • cikis yolu  (19.05.16 16:40:12)
Dondurma delisi bir arkadaşım bayıla bayıla ben&jerry's yiyodu, türkiye'de de vardır heralde.

Ben dondurmayı çok aramam ama yiyeceksem limon & karadut & vişne gibi daha ekşimsi olan meyvelileri seviyorum. Bunun haricinde @cikis yolu'na katiliyorum, aklımda kalan lera fresca'nın tahinlisinin cidden çok güzel olduğu. Ben bile çok sevmiştim.
  • ambrosia  (19.05.16 16:47:58)
AOÇ'nin dondurmaları fena değil.

Egedondo diye bir marka var, padişah rüyası diye bir çeşidi var. Beğenmiştim.

Bunun dışında tabii ki kesme dondurma. Tadı apayrı.
  • yirmisantim  (19.05.16 16:50:45)
Sevdgimi de soyledim zaten:) Lera fresca'nin soyledigim cesitlerini seviyorum. Ayrica tropik meyveli olanlari da severim.

  • stavro  (19.05.16 17:06:20 ~ 20.05.16 08:40:10)
lera fresca iyidir.

  • halitkin  (19.05.16 17:07:21)
Dünyada evet DÜNYADA yediğim en kaliteli dondurma Kütahya'da yediğim dondurmadır.
Tahinli ve bigbabol luyu çok severim.
İstanbulda meşhur olan yaşar usta en iyisi derler. Yedim kötü bulmadım.
  • basond  (19.05.16 17:09:36)
Stavro en sevmediğini sormadım ki en sevdiğini sordum.

  • fraise  (19.05.16 17:10:47 ~ 17:11:13)
Dondurma sevmiyorum ama arada canım çekince AOÇ'nin sade dondurmasından alırım, tadı epey güzel.
Onun dışında aromalı dondurmaları hiç sevmem, bi tek sade. Arada bazen de böyle açık bi yerden top dondurma falan alınca varsa kavunlu.

  • buff  (19.05.16 17:15:16 ~ 17:16:46)
Hazir dondurmalarin hepsinden tiksindim. Bu benim icin gercekten cok zor bi durum cunku dondurma bagimlisiyim. Maras idare eder ama onda da plastik tadi geliyor bana. Tatbak'in dondurmasi fena degildi gecen sene yemistim ama tiksinti yeni basladi. O yuzden simdi yesem ondan da tiksinirim :p

Bolulu hasan usta frna degil.
Ben evde senin de bildigin buzluk muzu dondurmasi yapiyorum kakao koyup. Idare ediyor

Yolun alanya'ya duserse mutlaka turkmenoglu dondurma ye
  • la noix  (19.05.16 17:17:41)
Alanyada turkmenoglu çok güzel ama sütçü imamın dondurması muhteşem. Başka yerde şubeleri var mi bilmiyorum.varsa şiddetle tavsiye ederim.

  • balik kraker  (19.05.16 17:39:30)
şu kahve dünyası'ndaki fıstıklı kupakup süper bir şey ya.

  • bohr atom modeli  (19.05.16 18:40:09)
korkuteli yanık dondurma. ama nur pastanelerinden olmayacak.

  • tolgan  (19.05.16 18:41:43)
-mis'in maraş dondurması var şok marketlerde (kabı şeffaf olan) marketten alınabilecek en sevdiğim bu.
-biraz pahalı ama magnumun 6'lı paketi

  • buhebu  (19.05.16 20:38:36)
genelde frambuaz çilek gibi kırmızı meyveli dondurmaları severim. kartdorun orman meyvesi rüyası ve elmalı tart rüyası güzel. kornet olarak da frambuaz vanilya çeşidini çok severim. mekan ismi de olur demişsin. çanakkale kordonda eden pastanesi var namı almış yürümüş zaten. külahını dükkanın yanındA yapıyorlar külahını alıp dondurmaların önüne geçip seçtiklerini koyuduruyorsun. ben hayatmdaki en güzel dondurmayı orada yedim. yolun düşerse mutlaka git.

  • olutaklidi  (19.05.16 20:44:53)
her yerde bulunabilenler arasında en sewdiğim "algida frigola"

  • cptxxx  (19.05.16 22:29:13)
Moda Ali Usta Bademli

Gidip marketten satın almaya geldiysek:

Carte d'or kurabiyeli vardı bir ara o iyi. Cheesecake fena değildi. Brownie de iyi.

Mis'in dondurmaları güzel. Süt tadı geliyor.
  • nawar  (19.05.16 22:32:27)