sigara içmek hala cool bir şey mi?

ben lisedeyken falan öyleydi (26 yaşındayım). geçen gün iki arkadaşım kendi arasında konuşurken buna benzer bir şey söylediler. yani "sigara içmeyenler sıkıcı olur" tarzı bir şey daha çok.

hayatımda hiç sigara içmedim, spora başladığımdan beri içki de içmiyorum. kendim için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığım için sıkıcı falan diye mi algılanıyorum lan yoksa? :)

ağzımdan tek kelime çıkmaz sigara içenlere. kokusundan falan da rahatsız olan biri değilimdir zaten, isteyen içsin. fakat İngiltere'de eğitim gördüm bi süre, orada insanlar baya az içiyorken neredeyse bütün Türklerin bir paket sigaraya 30 lira civarı para bayılması bana garip gelmişti. neden bu kadar çok sigara içiyor bizim insanımız?

başlığa cevaben, kesinlikle hayır.
sigara içmenin herhangi bir şekilde artısı olduğunu düşünen direkt maldır.
edit: düşünen demeyeyim de iddia eden diyeyim. çünkü yanılgıya düşmek farklı bir şey, ki sigara dolayısıyla nikotinin bizi getirdiği nokta bu.
  • lazpalle  (19.05.16 15:18:33 ~ 15:23:56)
Genele bakacak olursan sigara içmek şimdi tam tersi, nispeten kötü bir imaj yüklüyor insana.

Bu arada tamamen sallıyorum ama stresli toplumlarda sigara içme oranı da artıyor olsa gerek.
  • soso  (19.05.16 15:20:00)
3. sınıf insan muamelesi görüyorlar artık.

  • angelus  (19.05.16 15:20:17)
3, sınıf insan muamelesi görüyorlar +1

  • damdanakan  (19.05.16 15:22:52)
sigara içmek 'cool'luk olmadığı gibi insanı herhangi şekilde başka bir sınıfa da koymaz. yıl olmuş 2016 hala sınıf muhabbeti yapılıyor. ne gerek var.

  • Apocalypse  (19.05.16 15:24:31)
bence o devirler geride kalmis. artik pis kokulu ve igrencler. yeni moda saglikli yasam. bu ne zaman biter only god knows.

  • equine  (19.05.16 15:24:38)
Özellikle 25 yaş üstü insanlar kendilerini sigara içtikleri için eğlenceli buluyorlarsa onlara çok yazık :D :D :D

  • Traveller  (19.05.16 15:27:01)
peki neden bu kadar çok sigara içiliyor? ben de bunu anlayamıyorum. herkesin elinde sigara var. o kadar az arkadaşım sigara içmiyor ki. çoğu da eğitimli insanlar, ki artık eğitimsizi de eğitimlisi kadar bilgili sigaranın zararları konusunda. hiç de bırakmaya niyetleri varmış gibi görünmüyorlar.

  • nathanieltroy  (19.05.16 15:29:32)
leş gibi bir ağız kokusu, kıyafetlere sinmiş sigara kokusu, sararmış dişler, kalp ve akciğer hastalıkları, kapalı mekanda içemediği için kış günü götü donsa da sigaradan vazgeçemeyecek kadar iradesizlik,bağımlılık.. sigara aklıma bunları getiriyor, bunlar arasında cool bulduğunuz birşey varsa evet sigara içmek cooldur

  • avonkatalogu  (19.05.16 15:34:55)
Türkiye'de sigara moda olduğu için. Kendini kanıtlamanın en ekonomik yollarından biri. İsveçli bir gencin hayalinde Tayland'a gidip dağa çıkmak, İç Batı Amerika'nın kanyonlarında gezmek falan olabiliyor. Kendini göstermesi için daha fazla parası var. Türk çocukları ise ya tramvayın arka demirini tutup gidecek, sokağa "seni seviyorum canısı" yazacak, din holiganı olacak, en basitinden sigara içecek. Parayla ilgili durumlar...

  • Traveller  (19.05.16 15:35:04)
yoo. sigara içmeyen erkekler bana çekici geliyor aksine. alkol de pek kullanmiyordur, kilosuna falan dikkat ediyordur, iyidir yani

  • madeleine elster  (19.05.16 15:36:19)
Sigara içenler gözumde parasıyla cigere katran doldurmayı alışkanlık haline getirmis koah yolcuları.

Katran ya da koah (olmadı akciğer kanseri) sence "cool" ise bilmem, bence değil.
  • babilbaligi  (19.05.16 15:39:12)
Tatminsizlik ve boşluk nedeni. Çoğunluk baskısına kurban gitmiş zayıf tipler çoğu. Başlama yaşı genelde 14-15. Arkadaş etkisi çok büyük. Düşüncesiz ve bencil insanlar. Diğerlerine verdikleri rahatsızlığın farkında değiller ya da farkındalar ama umursamıyorlar. İnsanın ne kadar aptal olabileceğinin net bir örneği sigaranın yaygınlığı.

  • harvey  (19.05.16 15:49:01)
sigara içen biri güçsüzdür benim gözümde, melankoliktir. yeni tanıstıgım ve saygı duydugum biri sigara paketini çıkardığı an gözümde ufalır mesela, iş görüşmesine gitsem sigara içtiğini görsem karşımdaki adamın heyecanım gider o kadar ezik bir şey bana göre.

  • hopp  (19.05.16 15:55:53 ~ 15:57:32)
hiç de cool değil.
not: içiyorum

  • ripolip  (19.05.16 20:21:47)
sürekli izmarit kokan biri cool olamaz.

  • muslugubozukhayrat  (19.05.16 20:41:19)
Ne cool ne ezik. Gereksiz bence

  • Erensq06  (19.05.16 21:40:58)
@mavijojo gibi insanlar için cool işte:))

umarım ergenliktedir yoksa durum daha vahim.

sarı dişler bok gibi ağız kokusu dehşet kuul, bugun sigara içen biri konuştu yanımda bir de açlık ve sigara kokusu bir arada az kalsın kusacaktım.

akciger kanseri olanlarda daha kafa oluyor dogru yoldasın devam et
  • hopp  (20.05.16 22:49:05 ~ 22:49:48)
şimdi burda bir ton övgü düzecekler sigaraya. özellikle yürürken sigara içenlere ayrı uyuz oluyorum. sikeyim coolluğunu afedersin.

  • nothing in my way  (20.05.16 23:17:32)
hiç içmedim, yani şimdi son zamanlarda alkol alırken içiyorum birkaç dal onda da kafa yapıyor zaten. anında baş dönmesi yaratıyor onu seviyorum ama arka arkaya iki üç tane içersem bu sefer mide bulantısı falan yaratıyor.
bunun yanında sigara içen hatunların seksapeli oluyor, ergenliğimi yaşayamadım sanırım, dumanla ilgili fantazilerim var akdfgkdfhad

  • Goddard  (20.05.16 23:22:21)
Sigara denilen şey kağıda sarılmış yapraktan ibarettir. Havalı olmak veya olmamakla alakası yoktur. Ben de dahil olmak üzere insanlar sigara içerken kendilerini havalılarmış gibi hisseder, ancak bu duygunun bir yanılsamadan ibaret olduğu belli. Ha bağımlısına keyifli, orası ayrı.

  • der kluge mann  (24.02.17 23:29:29)