[]

Plaka değiştirmeli miyim?

Kısmetse yakın zamanda bir araç alacağım. Şu anki araç 35 plaka.
Ben istanbuldayım sizce değiştirmeli miyim? Değiştirmesem faydası nedir değişirsem nedir? Ayrıca özel plaka için ne kadar ücret isterler? 
1. 34ün trafik sigortası daha yüksek olur
2. 35 i polis daha çok çevirir
3. Özel plakasına göre değişir.
  • shenergy  (19.05.16 14:00:57) 
Degistir tabi,ikide bir izmirli diye soverler,34 tak daha yaratici olsunlar.

Ozel plaka harf grubuna gore degisiyor,ben cok ozel olmayanina 1000 verdim,cok ozele direk emniyetten alip 5000 verdim ama bi kac sene oldu o simdi artmistir.
  • cizgilipijama  (19.05.16 14:06:19) 
35 ile 34 plaka arasında o kadar fazla trafik sigortası farkı olur mu? İkisi de büyük şehir sonuçta.
Ayrıca oturduğum semtte sıkıntı yaratabilir farklı il plakası. Yani emin de değilim.

  • six packsiz  (19.05.16 14:10:59) 
Doğru bakıyorsam 100 tl falan fark var.
www.tsb.org.tr

  • six packsiz  (19.05.16 14:15:02) 
ablamın 06 plakalı arabasıyla bağdatcaddesşnde giderken ayının teki yanıma yaklaşıp normal hızda gitmeme rağmen ankaramı lan bura gaz bazsa uleyynn demesiyle birbirimize girmiştik..
böyle bir anı geldi aklıma.ki doğma büyüme istanbulluyum.

  • jamswety  (19.05.16 14:22:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.