Kedi ve nefes olayı

Kedim genellikle su içtikten sonra kusuyormuş pozisyonu alır ve hıığğğ diye sesler çıkarır. Nefesi kesiliyor sandım başta. Veterinere götürdüm. Tüy yumağı olduğunu söyledi macun verdi. Ama macunla alakasız herhangi bir iyileşme göstermedi. Son zamanlarda su içmese de bunu yapar oldu. Gerçekten de tüy yumağından mı yoksa başka şeyden mi kaynaklanıyor bilemedim.

Napabilirim?

Çok sık tekrarlanmıyorsa normal bir durum. Tüy çıkartmakla alakalı, ilk kez karşılaşıldığında panik yaptıran bir durum. Ancak çok sık olan bir durum değildir normalde. Yani her gün tekrarlamazlar. Bu duruma şahitlik ayda birden bile daha fazla olabilir ortalandığında...

Bir de bir nöbet gibi gelen bu hareketler tüyün ağız yoluyla dışarı atılması ile son bulur. Şayet dışarı atamadığı bir birikme söz konusu ise atabilmek için tekrarlanıyor olabilir davranış. Başka bir veterinerle de görüşmeyi önermeden de edemiyorum elbette.
  • bosverinbeni  (19.05.16 17:55:36)
Gun asiri yasadiginiz bir seyse derhal iyi bir veteriner hekime goturun. Belli ki nefes almasinda bir problem var.

  • evde liyakat kalmamis  (19.05.16 17:58:17)
Özellikle su içtikten sonra ortalama iki üç günde bir oluyor. Maalesef çok fazla veteriner seçeneğim yok. Kediyle ilgilenen veteriner seçeneğim yok aslında :/

  • cemallamec  (19.05.16 18:06:45)
Dili disari cikartiyor mu o sesleri cikartirken? Bir de durusu dort ayagi uzerinde, sirt kambur, kafasi asagi dogru bir oturus seklinde mi?

  • mutevazi  (19.05.16 23:01:04)
az önce yaptı yine ve dilini çıkarmadı fakat dört ayağı üzerine hafif çömelir gibi ağzından bir şey atmata çalışır gibi kusma hareketi yaptığı gibi davranıyor

  • cemallamec  (20.05.16 20:01:55)