Eldeki acı biber yanığı

Nasıl geçer?
Ögleden sonra biber ayıkladım yemeğe koymak için, sonradan acı bir şekilde biberlerin acı olduğunu fark ettim. Ellerim bu saate kadar yandı hala da inanılmaz yanıyor. Çözüm önerisi olan varsa inanılmaz makbule geçecek...

Sirke ile ovuşturuyoruz hiçbişicik kalmıyor.

  • shenergy  (19.05.16 00:21:18)
Google'da çıkan neredeyse herşeyi denedim mrvengeance. Daha beter ettigi icin bi de buraya sormak istedim.

  • physcos physcos  (19.05.16 00:22:05)
Anestol denedim, bir sure iyi gibi oluyor ama kuruyunca yine aynı. Sirke deniyorum simdi, sonucu yazıcam.

  • physcos physcos  (19.05.16 00:25:33)
Maalesef sirke sonuç vermedi. Başka önerisi olan var mı?

  • physcos physcos  (19.05.16 00:28:18)
Hocam sirke de geçirmezse o elleri komple değiştir.

  • shenergy  (19.05.16 00:28:40)
Sırayla denesene
1. Zeytinyağı (ayçiçek de olur)
2. Bulaşık sabunu
3. Alkollü içkiler mümkünse rakı
4. Süt/ yoğurt
5. Yumuşamış sulandırılmış maya
  • shenergy  (19.05.16 00:30:49)
bir kapta bol şekerli su yapıp ellerini içinde ovuşturmak işe yarayabilir.

edit: acı bibere dokunup elimi yüzüme sürdükten sonra yaşadığım yanmayı şekerli suyla geçirmiştim.
  • aincrad  (19.05.16 00:31:04 ~ 00:32:09)
Vallahi geçirmedi mümkün olsa kesip yarına kadar domestosa basıcam ama şimdilik o teknoloji yok malesef :)

  • physcos physcos  (19.05.16 00:31:48)
1-kantaron yağı denendi.
2-pril, ilk aşamada denedim, olumsuz.
3-kolonya denedim, maalesef.
4-yogurt sürdüm domates ve limon da denedim hatta, malesef yine.
5-evde yaş maya yok, kuru maya olur mu bilmiyorum.
6-bunların haricinde biber gazından aldığım ilhamla talcid denedim, o da olumsuz. Şimdi şekerli suyu denemeye gidiyorum mutfağa. Şans dileyin ki geçirsin de bir uyku yüzü görebileyim...
  • physcos physcos  (19.05.16 00:35:14)
Adını tam hatırlamamakla birlikte çılgın pahalı bir krem vardı. Üstünde ıstakoz mu yengeç resmi mi ne vardı.

Onu bilen varsa bi adını söyleyiversin. Olmadı silverdin de denenebilir.
  • shenergy  (19.05.16 00:38:22)
Şekerle mayayı karistirip icinde beklettim biraz ellerimi, galiba biraz daha denersem hakikatten yeni el lazım olacak. Herkese cok tesekkur ederim.

  • physcos physcos  (19.05.16 00:45:36)
yazık ya ellerine ne yaptın sen. burada söylenen her şeyi denedin mi? lütfen evet deme.

  • t3hn0  (19.05.16 01:52:22)
Belki alerjik reaksiyondur, alerji ilaci almayi denediniz mi?

  • kuehles blondes  (19.05.16 02:07:23)
ayni dert bende de var su an. sirke onerilmis denedim simdi. gecti gibi ama cok kotu degildi. daha once baya agir gecirmistim. hatta sismisti ellerim. uc-dort gun surdu yanmasi. alerji ilaci lazim sanirim bize..

  • bir varmis bir yokmus  (19.05.16 03:37:29)
Süte batırmayı denediniz mi?

  • chitosan  (19.05.16 19:37:28)
@t2hn0 maalesef evet hepsini denedim.
@kuehles blondes, alerji ilacı da içtim iyi ki de içmişim.

Son durum: bugün iyiyim herşey yolunda. Hekim önerisiyle hametan+anestol+dermovate karıştırıp sürdüm ve alerji hapı yuttum. Gece 5 gibi ancak uyuyabildim ama ertesi sabaha acım çok hafiflemiş olarak uyandım. Bir de yanaklarım kıpkırmızıydı bugün. Bayaa bayaa alerji olmuşum yani.
Bunu da yazayım arastiran olursa dyrsun bir köşede.
  • physcos physcos  (20.05.16 01:05:16)