Yurtdışı mektup yollama

Almanya'dan Türkiye'ye mektup yolladım. Bugün 8.iş günü, hala yok ortada:/ takip de edemiyorum takip için belirtmek gerekiyormuş bilmiyordum. Mektup için endişelenmeye başladım, sizce normal mi? Deutschpost 6gün demişti ortalama, bizim ptt'den mi kaynaklanıyordur, yoksa kayıp mı olmuştur sizce:/?
Not:biraz sabırsız olduğum doğrudur

Pttdendir.

Genelde almanya'dan max 2 gune cikiyor, istanbulda oluyor ama istanbulda surunuyor baya.
Ha istanbul degilse adres ya da buyuk sehir degilse daha cok surunebilir
:D
  • kuehles blondes  (18.05.16 23:28:29)
İzmir'e gidecek inşallah:(
Ptt'den isimle sorgulama şansım var mıdır peki?

  • shineonyoucrazydiamond  (18.05.16 23:33:19)
Yok. Takipli gondermediyseniz nesine nasil sorgulayabilirsiniz ki.

Biraz daha bekleyin, bu haftasonjna filan varir herhalde.
  • kuehles blondes  (18.05.16 23:35:09)
benim annemin vizesi için yolladığım belgeler 15 günde gitmemişti. belgenin aslı elinde olsun diye yollamıştım zaten gitmeyince de maille hallettik. peşine düşmedim o yüzden ama kaybolabiliyor evraklar haberiniz olsun.

Türkiye'den Almanya'ya da posta yollamıştım 10-12 gün falan sürmüştü gitmesi. bir hafta daha bekleyin bence.
  • ontheroad  (18.05.16 23:50:47)
benim hiç kaybolmadı ama 2 haftayı bulduğu çok oldu
ankaradayım

  • niye ama  (19.05.16 00:07:48)
Ben isvec'ten gonderdigimde, takip no'su falan verilmeyen en ucuz opsiyonu kullanarak yollamistim ve yanlis hatirlamiyorsam tam 1 haftada varmişti. Bence 2. hafta da ulaşmazsa mektuptan endişe etmeye başlayabilirsiniz.

  • sAINT  (19.05.16 01:18:15)
geçen cuma ulaştı mektup :) ama daha da takip no'suz heyecan aramam :)

  • shineonyoucrazydiamond  (22.05.16 16:19:38)