diş fırçalama

Diş fırçalamanın çürüğe etkisi nedir? Çürükten korur diyebilir miyiz diş fırçalamak yoksa safsata mı?

bu konuda çok bilgim yok ama tek bildiğim diş fırçalamanın çürüğü geçirmediği. çürük olduğunda dişçiye görünmeli

  • Beilschmidt  (18.05.16 23:22:40)
her gün düzgün fırçalarsan çürümeyi önler.

  • basond  (18.05.16 23:23:05)
Korur. Ama kalıtım da çok önemli. Dişlerin doğuştan çürümeye meyilliyse signal a.ş.'yi de yesen durduramıyor.

Ek olarak diş ipi ve ağız suyu da çok çok faydalı. Sadece fırçalamak yeterli değil.
  • shenergy  (18.05.16 23:23:20 ~ 23:23:41)
Çürümüş dişe bir faydası olmaz.

  • wertyu  (18.05.16 23:23:43)
Olusmus curugu gecirmez ama curuk olusmasini onler.
Ayrica sirf curuk degil, plak, dis tasi vb seylerin olusmasini da onler/yavaslatir.
Renk degisimini yavaslatir.

Cok ise yarar yani.
  • kuehles blondes  (18.05.16 23:25:33)
bence öyle aman aman etkisi yok. tabi ki korumaya yardımcı olur ama bir diş ipi değil. aslan payı ise genetiğin.

  • olutaklidi  (18.05.16 23:29:51)
çürükten korumada diş ipiyle beraber en büyük etken. ama doğru bi fırçalama yöntemi var o şekilde ve düzenli(günde 2 kere) fırçalamak önemli. diş etini de korumak için önemli.

  • tunachu  (19.05.16 01:24:13)
bittabi korur. tabi senin genetik olarak tükrüğünün tamponlama kapasitesi çok düşükse ve sen hayvani şekilde karbonhidrat alıp asitli şeyler tüketirsen etkisi çok az kalır. ve evet fırçanın ulaşamadığı o ara yüzleri diş ipiyle her gün temizleyecksin.

başlangıç çürüğü iyi bir fırçalamayla durdurulup dişin kendini bi nevi onarması sağlanabilir. başlamış çürüğün de gidişatını yavaştabilir. o yüzden günde iki kere en az 2 dk mutlaka diş fırçala
  • lushdiamond  (20.05.16 22:26:20)