16 liraya yemek yapıyoruz

ne yapalım? temel mutfak araç gereçleri mevcut yağ salça vs vs. bunlarla ne alsak da ne yapsak pratik?

tavuk göğüs alın pakettekilerden, ince ince doğrayıp sote kafasında yapabilirsiniz.

  • mrvengeance  (18.05.16 18:10:11)
semizotu alın. evde bulgur varsa 2-3 kaşık ekleyin. 5tl'lik de kıyma alırsınız.
mis gibi sağlıklı ve lezzetli yemek!
tercihe göre yoğurtlu hatta sarmısak ekleyerek de yenebilir.

yanına da makarna olabilir.
  • holy diver  (18.05.16 18:10:31)
Makarna al, biraz da tavuk gögsü.Biraz da biber sogan. Bunlari jülyen dogra.Tavada pisir baharatla, makarnanin üstüne koy, nefis yemek.

  • Lola90  (18.05.16 18:18:31)
Tavuk göğsü mantar ve makarna. Soteleyin yanına da makarna. Afiyet olsun.

  • bir nick var benden iceri  (18.05.16 18:25:40)
Niye herkes tavuk göğsü demiş? Tavuk kemiksiz kalça etiyle göğüs etinin kilosu arasında 1 lira oynuyor ama kesinlikle daha lezzetli.

  • yirmisantim  (18.05.16 18:31:27)
Yarım kilo lor al. Maydonoz ve taze soğan al. Karıştır hepsini kaşık kaşık ye.

  • alperz  (18.05.16 18:59:32)
bim'den hazır barbunya pilaki alın. turşu, hazır çorba ve lahana sarması da alın.

bim seçenek dışı ise dedikleri gibi en mantıklısı tavuk sote.
  • icim urperiyor  (18.05.16 19:19:25)
Yufka, peynir vs. alin tavada gözleme yapın. Tereyağiyla yağlayın.

Tava böreği de yapabilirsiniz.

Ya da milföy ve yumurta alin. Bos ya da peynirli olarak katlayip tepsiye dizin üzerine yumurta surun.

Salatalik doğrayip, çay demleyin yanina.
  • olumsuz  (18.05.16 21:12:38)