Anonim forum tarzı bir şey

1.5 ay kadar önce sormuştum ama şimdi yeniden sormam gerekti. Kullanıcı adı kullanmadan, girenlerin sadece yorum yazabileceği ama ama kendinden öncesine edit yapamayacağı, nick kullanılmayan ve sadece url'i elinde olan kişilerin ne olup bittiğini girip görebileceği minik bir tartışma odası gibi çalışacak bir platform var mıdır? Hosting almak gerekmeden bir çözümü olabilir mi?

connected2.me sitesinin çoklusu gibi mi oluyor bu?

Yani bir şey soracaksın facebook veya twitterda paylaşacaksın sonra insanlar girip yorum yazacak ama kim olduklarını bilemeyeceksin.

Güzel fikirmiş.
  • amarat  (18.05.16 16:22:25)
disqus.com olabilir ama yanılıyor da olabilirim.

mantık olarak bir adresin olcak ve onaysız yorum yapma özelliği olcak.
yani bir wordpress kurup yorum kısmı ile olabilecek bir şey.
  • trklmsr  (18.05.16 16:23:20)
Gibi gibi. İnsanlar altına fikirlerini yazsın, paylaşanın ben olmasına da gerek yok. Herkes birbirinin ne yazdığını görsün ve onu tartışabilsin diye.

Duyuru'nun nick'sizi ve internete kapalı olanı.
  • aychovsky  (18.05.16 16:23:53)
ingilizce olur dersen 4chan. internete açık ama anonim :)

4chan script filan yazcak çıkar belki. host gerekir tabi ki. şöyle bir şey yapabilirsin, bir forum açarsın. misafirlerin yazı yazmasına izin verirsin. ( blog da olabilir) insanlar kayıt olmadan misafir olarak yazı yazabilirler bu şekilde.
  • fakyoras  (18.05.16 16:46:39 ~ 16:47:54)
İngilizce olamaz ve internete kapalı olması tercih sebebi.

Tam olarak o forumu açmaya çalışıyorum ben de :)
  • aychovsky  (18.05.16 16:51:16)
hem üyelik olmaz diyosun hem internete kapalı olmalı diyosun :)
bence bir terim yanlışlığı var. google aramalarında çıkmasın diyosun sanırım.

ekleme: hosting olmasın istiyorsun ama bunun için ya kendi evindeki bilgisayara windows server kuracaksın onu hosting olarak kullanacaksın (sabit ip alman gerekebilir), ya da blog uzantısı gibi bir sitenin alt alan adını alacaksın. yani seninsiten.freesunucu.com gibi.

al bir domain ve hosting, kur scriptini (wp-joomla-dropal-vs), içine google botlarını uzak tutan kodlar ekle. bukadar.
  • trklmsr  (18.05.16 17:39:35 ~ 17:44:43)
2000-2001 yıllarında böyle bir foruma takılıyordum. Üyelik falan yoktu. Mesaj yazdığımız kutunun üstüne adımızı yazıp mesajı atıyorduk. Nezih zamanlar... Kimse de troll'luk yapmadı.

  • alperz  (18.05.16 19:23:11)