İki tanecik bisiklet sorusu

1- Havalar iyice ısınmadan bi suluk almak istiyorum, termal olanları gözüme kestirdim de 750 ml'lik olanlar çok mu büyüktür? 40 tl civarı hangi marka modeli önerirsiniz?

2- 29'luk MTB kullanıyorum ve önde 2.25, arkada 2.10 dişli lastik kullanıyorum. Schwalbe Marathon'un 700x35c lastiğini sadece arkaya taksam (şimdilik bütçem çiftine yetmiyor) biraz olsun rahatlar mıyım asfaltta? Bisikletin dengesi bozulur mu?

1-suluk konusunda ben termal kullanmıyorum,yol kenarındaysam soğuk alıyorum arazideysem sıcak su bile insanı serinletiyor.
2-yanılmıyorsam marathon serisi 1.60-1.80 falan. Öndeki 2.25 yerine de şu an kullandiginiz arka lastiginiz daha az dişli ise onu takarsınız. (Sanırım öndeki arkadakinden daha dişli kullanıyorsunuz)

Yoksa ön 2.25 ve sert dişlere sahipse asfaltta zaten rahatsız olursunuz
  • me gusta  (18.05.16 15:57:46)
Önde Schwalbe Smart Sam var, memnunum aslında yol tutuşundan falan. Arkada ise Bontrager XR1 kullanıyorum. Aslında evde 2.00 olanı da var aynı XR1'in ama onu hiç karıştırmadan set olarak satıp bir Schwalbe Marathon mu alsam diyorum.

  • chicha  (18.05.16 16:17:14)
Eğer bundan sonra sürekli yolda sürecekseniz tabi marathon. Masrafa girmeyeyim diyorsaniz bence tırtıkları en çok erimiş olanı öne takın, düşük bi profili olsun. Veya önce schwalbeyi takın, bontragerları set olarak satmanız daha kolay olabilir hem.

  • me gusta  (18.05.16 16:41:30)