[]

çook kalın yün ip nerden bulurum?

fotoğraftaki gibi çok kalın yün ipi nerden bulurum acaba?

ya da bunu kimler kullanıyor olabilir mesela, öyle yola çıksam üreticisine falan sorsam..


 
Üreticisine niye soruyosun ya :) yün satan her yerde, tuhafiyecilerde olur, ben çok gördüm bu kalınlıkta yünlerden. Ender bulunan bir şey değil, millet atkı falan örüyor bununla.


  • ambrosia  (18.05.16 12:07:18) 
dostum bunlar dev örgü tipi diye geçiyor. googlede arattığın takdirde, satışını yapan bir çok yer bulman mümkün olacaktır.


edit: tipi değil, ipi:)
  • jesues  (18.05.16 12:10:45 ~ 12:10:57) 
açıkçası birçok tuhafiyeciye baktım ama bu kalınlıkta yüne rastlamadım.

dev örgü diye aratınca çıkan şeyler de nasıl örülmesi gerektiğiyle ilgili falan ama yine ipin satışını yapan (yurtdışı siteleri hariç) bir site bulamıyorum. belki de ben aramayı bilmiyorum :) biraz daha deneyeyim, teşekkürler.
  • senzafine  (18.05.16 12:30:19) 
zamanında ben de aramıştım ama bulamadım :/ buna en yakın penye ipler (kumaş ip diyede geçiyor) var onlarda yün değil tabii. bir tane bayan vardı bu dev yünlerden battaniye falan yapıyor ona özenip aramıştım ben.
www.etsy.com

  • yue  (18.05.16 13:09:25) 
Şehir belirtmemişsiniz ama eminönünde her rengi var.
Şal ipi diye geçiyor adı da.

  • gkk  (18.05.16 13:14:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.