Çağrı: Hepatit A ve Hepatit B aşılarınızı olunuz!

Sizi birçok şeyden koruyacaktır! Sağlık ocağı B'yi ücretsiz yapıyor.
Hatta tetenos da olun.

Bana bi şey olmaz demeyin,olun!

tabi öncesinde bir kan tahlili ile hepatit a ve b değerlerinize baktırın.

Hepatit a için, Türkiye gibi pis bir coğrafyada yaşayan bir çok kişide bağışıklık kazanılmış çıkıyor zaten
  • lcha  (17.05.16 23:08:36)
B'yi nasıl ücretsiz yapıyor ya, aşıyı da mı kendisi veriyor?

  • buff  (17.05.16 23:09:26)
Evet tabi baktırmayı yazmamışım :)
Yıllardır dışarıda yiyen biri olarak bende çıkmamıştı şükür..

  • gadlemler  (17.05.16 23:10:00)
Evet b'de ve tetenosda aşıyı kendisi veriyor..a'yı siz alıyorsunuz gidip vurduruyorsunuz..ben onu özelde yaptırcam ama,özel eğitim gerektiren bi aşıymış galba

  • gadlemler  (17.05.16 23:11:03)
@lcha valla biz sinifca baktirmistik unide pozitif cikan 4 kisi vardi 60 kisi icinde. Eskisi kadar sik degil yani

  • la noix  (17.05.16 23:22:31)
bu lisede yapıp üniversitede tamamladıkları, 2 ya da 3 defa yapılan Hepatit B aşısıydı değil mi?

  • rodriguez2  (17.05.16 23:31:13)
Sağlık ocağı hepatit b aşısını sadece aşı takvimi kapsamındaki bebeklere ve mesleği gereği hastalık kapma riski taşıyan kişilere (hemşire, doktor, laborant vs) ücretsiz yapıyor. Yani aile hekiminin bana verdiği bilgi bu idi.

  • kibritsuyu  (17.05.16 23:32:13)
Yok hepatit b herkese yapılıyo,ben o kapsamlarda değilim ama yaptırdım @kibritsuyu

@rodri tetenos da olabilir o bilmiyorum
  • gadlemler  (17.05.16 23:36:27)
Hepatit B risk grubundakilere ve bebeklere ücretsiz.

Hepatit A sadece bebeklere ücretsiz.

Özel eğitim falan gerekmiyor. Eczaneden alıp herhangi bir sağlık kuruluşunda yaptırıyorsunuz.

Genç nesilde Hepatit A geçirmiş olan çok az.
  • Lim5  (17.05.16 23:55:01)
Bizim burda b yi herkese yapıyorlar,enteresan..

  • gadlemler  (17.05.16 23:59:54)
Hepatit B ücretsiz vuruluyor. Aile sağlık merkezinde vuruldum Geçen Mayıs ayında başladım ve 5 kuruş vermedim. Son dozu da Ekim'de vuruldum. Tutmuş mu diye bile baktırdım üstüne :)

Hepatit a bağışıklığım çıktığı için vurulmadım. Arkadaş negatif çıkınca doktor "eminönünde bi çay bile içmedin mi?" diye alay etmiş.
  • lcha  (18.05.16 00:00:13 ~ 00:00:57)
@cigerdelen Hı? Bu fikirlerinin bilimsel temelini biraz açar mısın?

  • Lim5  (18.05.16 01:52:58 ~ 01:56:39)