muhasebecilere soru

Bir sirketin muhasebecisisiniz. Patronun karisinin sgk sini sirket oduyor calisanmis gibi. Her turlu uckagidi yapma potansiyeli olan pislik patron esine diyorki, e devlet sifreni ver de sgk dokumune bakalim. Ne kadar borc varmis ogrenelim. Patronun karisi benim arkadasim. Sgk dokumu icin e devlet sifresi istemek sacma geldi. Muhasebeci araciligiyla bunu ogrenemez mi? Arkadasimin basina kotu seyler gelmesinden korkuyoruz cunku patron dedigim adam hayatimda gordugum en pislik adam.

Şahıs borcu olmaz ki. Varsa şirketin borcu olur, o da şirket bilgileri ile çıkar.

  • babilbaligi  (17.05.16 18:00:44)
arkadaşın böyle bi adamla niye evli onu anlamadım ama bahsettiğiniz gibi e devlet şifresi ile kredi filan çekilemez bence.

  • elorelia  (17.05.16 18:01:37)
SGK hizmet dökümüne bakıp prim gün sayısına bakacaklar galiba, borç denmez ona, emeklilik prim hesabı için bişeyler görürler diye düşünüyorum. Buna bakmak için edevletten başka yol yok evet ama şifreyi onlara vermesine gerek yok, kendisi girip hizmet dökümünü bastırıp versin.

  • baba jo  (17.05.16 18:04:26)
Tesekkurler hepinize. Arkadasim beceremeyecegi icin sifreyi bana vermesini soyledim.ne istiyorlarsa ben cikarip gondereyim e devlet uzerinden istedikleri.

  • curukturpkokusu  (17.05.16 18:10:24)