Ölülerin hemen gömülmesi

Oya aydoganı izlerken aklimi geldi. Düsünsenize bugün ölüyosun, yarın toprak altındasın.Cok ilginc degil mi ya? Size de öyle gelmiyor mu? Bugün var yarın yoksun. Hemen kokmaya mı baslıyor ölü beden?

valla hiç ilginç gelmedi :/

  • ghilleinthemist  (16.05.16 23:20:23)
O asamada artik bir SEN olmadigi icin onemi yok. Zaten oluleri gomme olayi da yasayanlar hastalik kapmasin deyu.

  • yons  (16.05.16 23:22:30)
çok soğukta değilsen 2-3 gün kokmaya başlamana yeterli diye biliyorum.

  • celeron 300a  (16.05.16 23:28:44)
Bana ilginç geldi. Yani ellerime, ayaklarima falan bakıyorum. Bunları bi tabutun içinde dusununce bi ürperme geliyor.

  • damdanakan  (16.05.16 23:28:47)
asıl ilginç olan; tüm hayatımızı adadığımız şeylerin bir saniye içinde yok olup gitmesi ve bedenimizin anında çürümeye başlaması.

onca plan, program, dert, hayaller...

garip.
  • zenithgeist  (16.05.16 23:40:21 ~ 23:48:19)
Hiç cenazeye katıldın mı bilmiyorum ama kefen bayağı kalın, bu yüzden toprağın içinde bir süre bozulmadan kaldığını düşünüyorum bedenin. Nasıl uykuda sadece zihninden ibaretsin, ölünce de sana ait olan bir vücut kalmıyor.

  • dissendium  (16.05.16 23:42:29)
O degil de olm max 100 yila yaslanmayi durdurmayi basaracagiz. Biz o sirada kemik tabi :(

  • yons  (16.05.16 23:47:11)
yons'a artı 10.

100 yıl sonra şu dünya üzerinde şu anda yaşayan kimse olmayacak. bir kaç yaşlı nine, dede hariç.
  • empty man  (16.05.16 23:52:22)
banada çok saçma ve garip geliyor.

yakılmak daha mantıklı ve güzel sanki. gömülmeyi yine anlıyorum gerçi biraz da, mezar nedir ki? ölüp gitmişsin, daha ne taşı ne şekli...

açıkcası mümkün olursa ben olabilen tüm organları bağışlamak ve bedenimi kadavra olarak kullanın, posası çıkınca da yakın derdim heralde...

bir de aslında devletin ölen insanların organlarını alamaması garip geliyor bana hep. ölen insanın ardından arkada kalanlar nasıl söz sahibi olabilirler, kurtarılabilecek insanlar varken yararlı organları gömmek nedir...
  • kurnaz  (17.05.16 00:07:57)
@damdanakan; için rahatlayacaksa tabutla gömülmüyoruz.

  • antikadimag  (17.05.16 00:24:21)
bana da ilginç daha çok da korkutucu geliyor. kısa da olsa bununla ilgili bişey yazmıştım, o aklıma geldi. (bkz: #56574265)

  • tepedeki psychedelic adam  (17.05.16 00:27:41 ~ 00:27:58)
@kurnaz; sen konsepti anlamamışsın, mezar senin için değil arkada kalanlar için. senin hatıranı somut olarak dünyaya bağlayan bir mermer parçası.

bir de o organ alma işi o kadar kolay değil.
  • antikadimag  (17.05.16 00:29:03)
@anti: ha tamam o zaman sfhkh

  • damdanakan  (17.05.16 00:30:48)
youtu.be

Bunu izlemelisin. Neler olduğunu anlarsın
  • loae haled  (17.05.16 00:33:24)
Ortam ısısına ve nerede olduğuna bağlı. Vücut çabuk çürümeye başlıyor. Aslında öldükten sonra yapılabilecek en verimsiz şeylerden birini yapıyoruz. Onu gömüp, 4-6 m^2 arası hiçbir işe yaramayan alan yaratıyoruz. Gübre-kompost olarak kullanmak ya da yakmak çok daha mantıklı bence ama din falan işte.

www.youtube.com
  • nawar  (17.05.16 01:00:33)
bunun bir nedeni de islam dini ile ilgili..
islam dini, ölen kişinin herhangi bir engel yoksa bekletilmeden en kısa sürede gömülmesini söyler.

  • wagner love  (17.05.16 01:38:59)
ben öldükten sonra ne bok yerlerse yesinler. isterlerse beni köpeklere yedirsinler, umrumda olmaz. hayır ilginç değil, ölen insanı ne yapsınlar? gömüyorlar ki doğaya sağlıklı bir biçimde dönsün.

  • babilbaligi  (17.05.16 09:19:06)