Kaygı ve anksiyete bozukluğu hakkında

Bugün psikiyatra gittim. AŞIRI kaygılı olduğumu (böyle vurguladı) söyledi. Detaycı ve mükemmelliyetçi olduğumu, sürekli nedensellik aradığımı söyledi. Prozac yazdı. (Daha önce de majör depresyon ve anti depresan geçmişim olmuştu)
Şu anki kaygımı ilaç kullanmadan azaltamayacağını, kaygı düzeyim azaldıktan sonra kaygılarıma cevaplar ve çözümler arayabileceğimizi söyledi.

Şu an kaygı seviyemden dolayı bazı şeyleri anlatsam bile anlayamıyorsun dedi.
Bendeki bu kaygı bozukluğu ne derece şiddetli yani?

Tavsiyeleriniz var mı sevgili guguk kuşları?

Ben en dibe vurduğum bir zamanda terapiste gitmiştim.
Terapiste ilaç kullanmak istediğimi söyledim. Beynimin kimyasını ilacın düzelteceğini sanıyordum.
Terapist gerçek bir terapistti. Bana ilaca gerek olmadığını söyledi. Birkaç ayda terapi ile düzeldiğim gibi hiç hissetmediğim kadar iyi hissettim.

İlaç sadece geçici bir yasal uyuşturucu. Kanmayın. Kullanmayın. Gerçek iyileşme düşüncededir.
  • gijilti  (16.05.16 21:07:55)
Prozac iyidir. Ama placebo etkisi olayını bilirsin, yüzde 50 ilaçsa yüzde 50 düşünce. Kanseri bile yener düşünce. o derece...

Hayat stilini biraz değiştir. seni rahatlatacak ortamlarda bulun.

Prozac iyidir .
  • anonymice  (16.05.16 21:12:56)