Cryptolocker

Öncelikle vurmayın öldüm, öyle bir gün geçirdim ki evet bu virüslü maili açacak kadar malladım.

Entryleri falan okudum da, malwarebytes ile taradım bilgisayarı, ama sistem geri yüklemeyi beceremedim. Çok önemli bir dosya yok illa kurtarayım dediğim aslında, hani kurtarsam iyi olur da olmazsa da çok sıkıntı değil. En net çözüm format mı?

en net çözüm usb ye yukleyeceğin bir linux mint'i bilgisayara kurmak aslında. no virus no cry.

  • anonymice  (16.05.16 20:29:12)
cryptolocker virüsü çözüldü aslında

şurda nasıl çözüleceği anlatılmış

uzmanim.net
  • false pretension  (16.05.16 20:36:55)
Virüsün CryptoWall olmadığına emin misiniz? En net çözüm tabi ki format. En iyi tavsiye kurtarmak istediğiniz klasöre sağ tıklayıp üst menüden önceki sürümlere tıklamak. Eğer önceki sürümler varsa dosyalarını formattan önce mutlaka kurtarın. Format atana kadar kesinlikle bilgisayara usb veya hdd takmayın.

  • dissendium  (16.05.16 20:52:58)