Kişinin eğitim seviyesinin Üniversite olamaması Aptallıklarının İspatı mı?

Şu görüşte olanlar var; bir kişi nişantaşı ilçesi oratalamasında eğitimi olmaması cahil ve kıt görüşlü olduğu anlamına gelir. Bu kişiler genellikle sol görüşlü olduklarını ve cahillerden daha iyi bildikleri konular olduğunu ve görüşlerini destekleyen partilerin seçilmesi durumunda onları daha iyi bir "seviye"ye getireceklerini iddia ediyorlar. Bir nevi zorla beyin yıkamanın isim değiştirmiş bir söylemi.

Bu durumda toplumdaki eğitimi en yüksek olan bir kişi geri kalan herkese aptal olduğunu söylese şaşırmam. sonuçta akademik seviyede en üst akıl olarak ona göre geri kalan cahil sürüsü olur ve demokrasi değil despotizm ihüküm sürer.

Neyse ki demokrasi ile yönetiliyoruz ve halkın ta kendisi seçimini yapıyor. Elit tabakalar değil.

Altyapı üstyapıyı belirler, üstyapı altyapıyı elindeki araçlarla yönlendirir. Eğitim bu araçlardan biridir. Neyse ki altyapının üretimden gelen gücünü kullanarak üstyapıyı yok etme ihtimali teorik olarak vardır, pratikte biraz daha zamana ihtiyacımız var.

Diyorum ki göme göme bitiremediler şu eğitimli kesimi. Cahilliğin prim yaptığı saçma sapan bir yere döndürmek niyetindeler de yemezler. Eğitimli kesimin çok büyük bir kısmı da torpil kaygısına destekliyor mevcut iktidarı zaten. Varolan az sayıdaki muhalif gözlerine batıyor sadece. Ancak öldürerek bitirirler, yeri geldiğinde yapacaklarından kuşkum yok.
  • evrim halkasi  (16.05.16 06:57:33)
Vapurlar falan'in buyuk dertleri: Noel Agaci kullanimi, Nisantasililar...

Turkiye'nin buyuk dertleri: Cocuk tecavuzculeri, issizlik, aclik, gecim sikintisi, asgari ucret...

Ama Vapurlar falan Turkiye'de bu sorunlari acanlari destekliyor!

Dostum ulkenin derdi Nisantasi falan degil. Nisantasi Sisli'nin bir mahallesi o kadar. Ulkenin derdi 20 milyonluk Istanbul, 3 milyon Suriyeli, aramiz acilan 20 milyon Kurt, yoksulluk duzeyinin altinda 60 milyon insan.
  • Traveller  (16.05.16 07:57:01)
Kişisel fikrim, bizim ülkemizde kendine " eğitimli " diyen kesimin, en az eğitimsizler kadar cahil olduğunu düşünüyorum.

Adama bakıyorsun " Irkçılık çok kötü bir şey tabi ki dünyada artık bunlar mı kaldı? " diyor. Beş dakika sonra entry girip " Tüm Suriyeliler ölsün ya, bıktım geberin. " yazıyor.

Türk solu bunlara emanet.
  • superyetenekliajan  (16.05.16 16:57:11)
Başlığa cevap vereceğim; her zaman değil. Örnek; SSG.

  • piremses  (16.05.16 17:12:18)