Hangi Şehir?

Seçme Hakkı'nız olsaydı Türkiye'de hangi şehirde yaşamayı seçerdiniz, niçin seçerdiniz?

Eskişehir veya Çanakkale. Fikirlerime ve hayat görüşüme uyuyor Eskişehir son dönemlerinde biraz bozsada özellikle son belediye seçimlerinde ne kadar nankör bir halk olduğunu kanıtladılar Yılmaz Hoca'ya karşı. Bizim adama s.ken yarıyor onlarda haklı gerçi.

  • gozu acik sevisen yahudi  (14.05.16 19:47:07)
sinop, ülke için gereğinden fazla iyi bi şehir.

  • masa penisi  (14.05.16 19:49:30)
çanakkaleyi biraz güneye taşıyıp oraya yerleşirdim.

  • olutaklidi  (14.05.16 19:51:08)
İstanbul çünkü Beyoğlu gibi yerleri seviyorum.

  • dissendium  (14.05.16 19:56:50)
İstanbul cunku kadikoy.

  • naberabi  (14.05.16 19:58:10)
balıkesirin deniz kenarında olan ilçelerinden birinde.

  • dedim ben sana  (14.05.16 20:00:47)
İstanbul cünkü kendisine aşığım.

  • balpolen  (14.05.16 20:06:27)
direkt semt ismi vereceğim, ya da her ne deniyorsa: değirmendere. kocaeli/gölcük'te olan.

niçin seçerdim çünkü şehir hayatını sevmiyorum ama öyle kalkıp köye yerleşebilecek birisi de değilim. değirmendere sessiz, sakin, kendi halinde bir yer. ben şehir ya da aksiyon isterim dersen kocaeli merkez 1 saat, istanbul kendi araban varsa 2 saat. denizi, gölü, dağı taşı yine maksimum 1-2 saat mesafede. güvenli bir yer. cehapelisi bol. akşam yürüyüşüne çıkıp da namazını camide kılan kadın da görebiliyosun, mini etekli seksi hanım da. boka batmış türkiye'de "hade len o kadar da değil" diyebileceğim ne varsa değirmendere'de gördüm açıkçası, çok tatlı bi yer. üstelik izmirlilerdeki gibi trip de yok haliyle çünkü çoğu kişi adını duymamıştır bile değirmendere'nin.

anam ve kardeşlerim orada yaşıyor, ben de türkiye'de kalırsam kesinlikle orada bulunmayı istiyorum. hatta bazen keşke petrollü kimyalı bi şey okusaydım da tüpraş'ta çalışsaydım diyorum. müthiş olurdu yahu.

bunun dışında belki eskişehir, adana ve malatya olabilir. malatya'ya garip bi sempati duyuyorum. asilov gibi soğuk iklimi çok severim. malatya hem doğuda, hem nispeten güvenli hem de büyük şehir. benim gibi asosyal ve lifeless bir it için ihtiyaç duyulabilecek her şeyi sağlar sanırım.
  • der meister  (14.05.16 21:26:42 ~ 21:30:53)
Tabii ki Muğla :)

Yazın haftasonları deniz, kum, güneş, çam ağaçları....

Kışın haftasonları 2 saatte İstanbul'dasın. Ya da arabayla, otobüsle izmirdesin.

Kalan zamanlarda zaten iş güç olacak. Napacan şehir hayatını.

Konserde yorgunluktan ölüp, tiyatroda uyuduktan sonra napacan şehri :(
  • mza  (14.05.16 21:41:11)
@mza, kışın hafta sonu iki saatte istanbul'da mısın? muğla'dan? u wot m8?

  • der meister  (14.05.16 21:43:16 ~ 21:44:39)
@der meister, Değirmendere kışın ölü bir yer.

  • dissendium  (14.05.16 22:09:16)
sinop. şeriatçı itleri defettikleri için.

  • babilbaligi  (14.05.16 22:11:36)
@der meister

uçak diye bir şeyden haberin yok galiba...
  • mza  (14.05.16 22:11:50)
doğu karadeniz illerinden biri. özellikle artvin'de yaşamayı çok isterdim mesela.
hayatımın en azından bir bölümünü orada geçirmek istiyorum.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (14.05.16 22:12:10)
bursa, memleket, denizi dağı çayırı yeşilliği, içindeki tanıdıklar

  • benim adim kerim hepinizi severim  (14.05.16 22:13:55)
adana'da mermiye kafa atmayı öğrenip xırnak'a geçerdim oradan.

  • victum  (14.05.16 22:14:35)
@dissendium, ben zaten yazı seven hayat dolu, enerjik biri değilim ki. küçük ve sempatik olduğu için seviyorum değirmendere'yi. insanı güzel, olaysız, küçümen bi' yer neticede. kışın güzel kar yağışı da alıyor genelde. her türlü tavım yani.

@mza, uçaktan haberim var tabii de muğla'dan istanbul hop 2 saat biraz yanıltıcı oluyor. bunun havalimanına gitmesi var, rötarı var, inişten sonra geçen zamanı var, uçaktan inip şehir merkezine gitmesi var vs... az para değil üstelik, her canın istediğinde kalkıp gidemezsin ki çok zengin değilsen. istanbul'a hiç yakın bir yer değil yani muğla, o yüzden öyle yazmana şaşırdım. yoksa şimdi bilet alsan yarın gece new york'ta da olabilirsin yani uçak muçak bunlar süper şeyler tabii.
  • der meister  (14.05.16 22:35:59 ~ 22:36:30)