Devremülk Hakkında

merhabalar ailem devremülk almak istiyor. Ancak bu konularda bilgi sahibi değiliz.
Bu devremülk işleri nasıldır, hesaplı mıdır? Almaya değer mi?

iyice incelemeden girmeyin o işlere. devremülk diye devre tatil satıyolar ikisi aynı şey değil.

  • greenplease  (14.05.16 12:44:27)
hesaplısı var, olmayanı var.

ama şunu bilin ilanların %80'i yalan dolan dolu. mutlaka büyük kurumsal firmalardan devremülk alın(jet fadılınkiler ve piyasada adı kötü olanlar hariç) ayrıca yıllık aidatın ne kadar olduğunu öğrenin. sözleşmeyi de çok iyi okuyun. bütün bunlara rağmen yine mağdur olma ihtimaliniz var. suistimale çok açık bir şey devremülk. ayrıca bitmemiş projelerden kesinlikle almayın.
  • victum  (14.05.16 12:50:34)
hesaplıdır ama alınmaz. mesela satarken binbir vaatlerde bulunulur, siz o sene hakkınızı kullanmayacaksanız kiraya verebilirsiniz, kiraya verme konusunda biz de yardımcı oluruz denir. aradan 2 yıl geçer kiraya verecek kimseyi bulamaz ve siz peşine düşmek zorunda kalırsınız. bakım ve onarım yükümlülüklerini yerine getirmezler, sürekli gidip gelemediğiniz için mülkünüz çürümeye yüz tutar vs. vs.

  • trajikomix  (14.05.16 13:00:03)
Allah akıl fikir versin. Devremülk balonu patlayalı 10 sene oluyor.

  • a r a m i s  (14.05.16 13:16:58)
devremülk almak bence biraz saflık neden mi?

*Her sene aynı yere gidiyorsun alternatif yok
* Hizmet kalitesi sıfır sonuçta işletmeci firma ürünü satmış aidatları garanti
* kiralama olayı çogu yalan alternatifsiz yeri olan üstün hizmet anlayışlı kurumsal devremülk işletmecisi yok.

peki neden bu devremülk işine girdi çomarlar açıklıyayım ( 22 yaşından beri gayrimenkul davalarına bakarım)

* 1 yıl 12 ay 12*2 = 24 dönem olarak satış yaparlar

* aynı mülk 80.000 TL ederken 24 ayrı kişiye sattıgı için totalde ev 200.000 TL civarına satarlar :)

* devremülk satınca artık işin şahane kısmı işletmecilik devreye giriyor aidatlar, ve gayrimenkullerin ortak alanlarını işletirler örnegin havuz, özel plaj, market tekel bayi, pastahane vs.

kısaca patron hep onlardır kimse doru dürüst hakkını arayamaz, ugraşma,z ugraşmak istemez, sözleşme maddelerini iyi okumalı ve beklenen hizmet alınmazsa tüketici mahkemesine gidilir sakın ola imza attık birşey olmaz demeyin haksız şartlar ve tüketicinin korunması adına sözleşme ve ayıplı hizmetden dolayı hakkınızı alabilirsiniz. bence hiç almayın her sene kafanızca farklı yerlere gidin en keyiflisi
  • Fritz-X  (14.05.16 14:07:10 ~ 14:09:03)
Biz yaklaşık 20 yıl önce felan almıştık. Bizimkiler hala giderler. Ama bana sorsan alıyım mı diye ben alma derim. Nedenine gelince her sene aynı zamanda aynı yerde olman gerekiyor. Başka alternatif yok. Bir de aidatlar pahalı. Biz kendi evimize 15 gün için 350-400 tl para veriyoruz. Bence ucuk bi rakam. Ama annen baban yaşlıdır kafa dinleyecektir o zaman değerlendirelebilir. bizimkilerin aldığı yerde kiraya verme olayı oluyor. Veriyorsun masraflar felan çıkınca sana bi 300-400 kalıyor. Bir de aldığınız yer önemli. Bi kere kesinlikle bitmemiş elle tutulur gözle görülür olmayan yerden almayın. Sıkıntı yaşama ihtimaliniz yüksek. Ayrıca alacağınız yerin hedef kitlesi de önemli. Mümkünse gidip bir iki gün gözlem yapın

  • sutu seven kamyoncu  (14.05.16 14:17:55)