Gece yatmak bilmeyen, sabah kalkmak bilmeyenlerden misiniz?

Saat 12 oldu, gözlerim faltaşı gibi; erik kemirip duruyorum. Yarın da yataktan sürünerek cıkıcam bu gidişle, sizde durum nedir bebişlerim?

Evvvet. Aynen o bahsettiklerindenim. Yarin sabah aci cekecegim.

Edit: Sabah kalkabiliyorum, hatta alarm calmasa da uyaniyorum ama kalkarken cile cekiyorum, ayakta uyuyorum gun icinde. OGlene kadar hayalet gibi dolasiyorum isyerinde.
  • stavro  (13.05.16 23:53:45 ~ 14.05.16 00:12:32)
evet evet maalesef biraz öyle. daha doğrusu öyle ama 5-6 aydır vücut ritmimi adam etmeye çalışıyorum, henüz istikrar sağlayamadım, dediğin hala olmakta.

  • godoşu beklerken  (13.05.16 23:59:56)
Evet bıktım bu durumdan

  • mutlusismankedi2015  (14.05.16 00:00:31)
Eveeeeeet

  • pomknos  (14.05.16 00:03:11)
23.30-09.00 (en geç) aradı uyuyorum genelde. haftada iki gün istisna. şu an olduğu gibi:)

bilgisayar ve akıllı telefonlar maalesef biyolojik ritmi bozuyor :-/
  • mza  (14.05.16 00:04:20)
master degree !

  • qazaqwsx  (14.05.16 00:05:10)
Gece yatmak bilmem ama sabah kalkmak bilirim, pat diye sabahın köründe uyanırım yine.

  • pamuk helvalar cebe  (14.05.16 00:05:28)
2 de yatarım, 7-7.30 da kalkarım, alarmsız

  • nucleon  (14.05.16 00:05:29)
sonra erkek demiş ne kadar nightowl bir kız

01.img.society6.com

Ya da geceleri esen terör biri de olabilir yani:

pbs.twimg.com

Ben de uyumuyorum oyh (en geç 1'de uyudu)
  • neferkitty  (14.05.16 00:07:19 ~ 00:10:21)
@neferkitty; resim harika!

  • balpolen  (14.05.16 00:10:37)
buyrun benim dün hiç uyumadım sabah dokuz gibi yattım öğlen ikide kalktım.

  • kuzey li  (14.05.16 00:12:07)
ben baykuşu alayım. baykuş+1

  • godoşu beklerken  (14.05.16 00:15:39)
ben gece geç yatan sabah erkenden zınk diye uyanan o garip insanlardanım.

gece geçten kastım 2-2.30 falan, sabah erkenden kastım ise 7-8 civarı.
  • köstebek kurabiye  (14.05.16 00:24:01)
kimse tam tanıma uymamıs. issizligin de etkisiyle yatıs 6-7 arası, kalkış 2-4 arası takılıyorum

  • galandar kostumu  (14.05.16 00:28:46)
Ayda yılda bir ikide üçte uyudum mu erken uyudum diye seviniyorum. En son geçen yıl falan heralde 12 de uyumuştum.

  • desktopu  (14.05.16 01:00:56)
gece 6da yatıp öğlen 1de kalkıyorum.

  • naberabi  (14.05.16 01:32:59)
İkinci öğretimim. Her gece 2-3 arası yatıp sabah yine 2-3 arası kalkıyorum.

  • dissendium  (14.05.16 01:42:53)
İşsizliğin verdiği rahatlığa dayanarak sabah 5 de yatıp öğlen 1 civarı kalkıyorum :(

  • nikex  (14.05.16 02:26:12)
baba sen misin?

  • Ufuk  (14.05.16 02:29:37)
hem de ne, 4 te uyur öğlen 4te kalkarım, öncesi çok erken :(

  • ripolip  (14.05.16 02:43:57)
hamilelerin erkenden uyuduğu falan yalanmış. sadece ilk aylarda öyle, son aylarda gece 3-4'ten önce uyuyamaz durumdayım. aslında normal halime döndüm, gece oturmayı çok severim, sonra da öğlene kadar uyuyorum.

  • sta  (14.05.16 03:06:01)
@sta sen oyle yapma ama bebiş için cok hayırlı olmaz bakarsın, vakitli uyumaya calıs

  • galandar kostumu  (14.05.16 03:43:45)
uyuyamıyorum ki:/

  • sta  (14.05.16 03:56:38)
Gece yatmayı iyi biliyorum ama sabah kalkmayı bilmiyorum. Şu an kalkmış olmam da zorlama bir tesadüf sonucu. Beni yatay koy, hemen uyurum ama dikey koyunca uyanamıyorum. Alarm malarm duymuyorum sabahları, her sabah 'Amanııın, saat' diye yataktan fırlıyorum. Uyku çok güzel.

Bir de şu var, çalışırken sabah 6'da kalkıp 6:15'te evden çıkmak zorundayım. Dolayısıyla paşa paşa erken uyuyorum. İki gün erken uyumasam üçüncü gün akşam 9'da çöküveririm ama uzun süreli tatillerde, bir haftayı geçtiği anda uyku saatim 2-12, 4-14 diye yavaş yavaş değişiveriyor. Kendi halime bırakıldığımda normal biyolojik saatim öyle ama normal biyolojik saatimi yaşamıyorum zaten.
  • aychovsky  (14.05.16 07:27:50 ~ 08:10:53)
gece yatamadım, sabah kalkamadim :\
taksiciyle halvet olucam yine.

  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (14.05.16 08:02:45)
hayır uykum erken gelirse erkenden yatar erkenden kalkarım.

  • basond  (14.05.16 08:19:03)
Su an saat 8:15, 7:30'da kalktim ve su an dincim diyebilirim. Ilgin biraz ama evet oyleyim. Gece en son saat 2'ye geliyordu, kacta yattim bilmiyorum.

Ben bu zamana kadar sunu tecrube ettim; saat kac olursa olsun uyku basip da cok kisa bir sure icinde uykuya dalarsam sabah uykumu almis oluyorum. Buna karsilik erken yatsam bile uykuya dalmam zaman aldiysa, yani yatakta uyanik olarak uzun zaman gecirdiysem toplamda 8-9 saat uyumus bile olsam uykumu alamamis oluyorum, kalkana kadar canim cikiyor ve suratim orangutana benziyor uykusuzluktan.
Yani defalarca tecrube ettim, daha az uyku uyusam bile uykuya dalma surem kisa ise kaliteli uyku uyuyorum.

Hayatim boyunca hicbir zaman erkenden yatip uyuyabilen biri olmadim. Daima gec saatlerde dinc oluyorum, gozler faltasi gibi aciliyor saat gectikce. O yuzden hicbir zaman duzenli uykum olamadi.
  • stavro  (14.05.16 08:21:59 ~ 08:23:38)
Arkadaslar gunaydin gece 1 gibi yattil ama sabah dusundugumden de erken kalktim ^_^ mutlu hafta sonlari hepimize:)

  • balpolen  (14.05.16 11:03:49)
ertesi gün önemli bir şey olduğunda sabaha kadar uyuyamıyorum. psikolojik sanırım.

  • nothing in my way  (14.05.16 11:11:44)
sabah zınk diye kalkanlara: klişe olacak da önermiyorum arkadaş. onu 10+ yıl yapmışı var burada. size yarattığım hastalıkları bence saymayayım (tabii başka yediğim herzelerin de etkisi var ama bu vücudu uykudan yoksun bırakma durumu en önemlilerinden). hani siz onu hep öyle olur sanıyorsunuz, onu söyleyeyim sadece. sonra dünyanın en nanemolla insanı oluverdiğiniz bir an çıkageliyor, vücudunuz artık zoru dinlemiyor, istese de olmuyor ve hurmaların götleri tırmaladığı kısma geçiş yapıyorsunuz. ya ne olacığıdı, vermeden almak diye bir şey var mı, diyor insan bir yandan. neyse tahmin ediyorsunuzdur bunu zaten de, hani size uzak geliyorsa şimdi bunlar, isyanın da bir gün zınk diye başladığını söyleyeyim. tabii siz zınk diye kalkmaya devam edebilir ya da daha mantıklı olur ayçovskinin yaptığını yaparsınız. kendinizi tanımanız işinize yarasa fena mı olur? en azından uzun dönem stres yaşayanlar bundan kaçınsın bari.

  • godoşu beklerken  (14.05.16 17:40:46)
@godosu beklerken
Keske erkenden uyuyabilsek de uyku çelıncına sokmasak vucudu. Gunden gune yipratiyoruz vucudu. Uyku banka gibi, asla borc birakmiyor, eninde sonunda alacagini aliyor senden yakana yapisip.

  • stavro  (14.05.16 18:36:34)