Yunanistan'a arabayla gitmek ve iphone için offline navigasyon

Yunanistan'a arabayla gitmeyi düşünüyoruz.

1) Araba için hangi belgeler gerekli? Yakın zamanda gitmiş olan var mı?
İnternetteki bilgiler çelişkili. Bir çok belgeden bahsediliyor, ancak gidenlerin yazdıklarında bunların bir kısmına gerek olmadığı yazıyor. O yüzden varsa yakın zamanda gitmiş olan, veya yakınında gitmiş olan yardımcı olabilirse sevinirim.

Merak ettiğim konu yalnızca araba için olan belgeler. Sürücü için olan ehliyet kısmını sormuyorum.

2) yine aynı gezi için iphone'da kullanmalık offline (interneti kullanmayan) navigasyon programı (iphone için) arıyorum. Ücretli veya ücretsiz olabilir. Sygic kullanan var mı? Avrupa için iyi yorumlar var ama Türkiye için sıkıntılı yazanlar var.
Yunanistan için kullanıp memnun kaldığınız program var mı?

Teşekkürler.

MErhaba.
Google maps'i sectiginiz bolgenin haritasini download edip offline kullanabiliyorsunuz, yurtdisinda arabayla gezerken denedim, it works.
Bir here maps diye bir uygulama var, o da offline calisabiliyor kullanacaginiz bolgenin haritasini download ederseniz.
  • stavro  (12.05.16 21:11:32 ~ 21:11:47)
Google maps offline haritalar +1

Araba icin yesil sigorta gerekiyor benim bildigim sadece.
  • kuehles blondes  (12.05.16 21:14:15)
sygic
here

  • sutlu nescafe  (12.05.16 21:15:09)
Here drive sizin isinizi görecektir.

  • adamin sifirla carpilmis hali  (12.05.16 21:30:07)
merhaba,

offline harita here çok iyi, yunanistan haritasını indirirsen offline kullanabilirsin.

Yunanistana araç ile giriş için;

1-Yeni çipli ehliyet(eğer yoksa turingten 415 liraya 1 sene geçerli belge alabilirsin)
2-araç için yeşil sigorta (turing sayfasında fiyatlar ile bilgi var, bir çok sigorta firması yeşil sigorta poliçesi kesebiliyor)
3-araç üzerinize değilse araç sahibinden vekaletname

özellikle ctesi günleri sınır kalabalık oluyor 8 den önce sınır kapısında olmak lazım.
  • prezarlatif  (12.05.16 22:21:58)