Sakız Adası Tavsiyeleri

Merhaba,

Sakız Adası'nda bir otel ayırttım, arabayla merkez şehir Chios Town denen yere 15 dakika. Dert değil...

Tam merkezde bir otel daha var, 45 euro daha pahalıya geliyor toplam konaklama. Bunu içki açısından düşünüyorum. Yollar çok iyi durumda değil sonuçta adada. İçkili araba kullanmak da istemem her halükarda.

Fakat dönüyor dolaşıyorum, sonuçta başka başka köylerde çok güzel tavernalar varmış, oralara da gitmek isteyeceğim. Ya uzoyu az içeceğim, ya da bir çözüm buldurun.

Merkezde kalıp, akşam yemeklerini hep orada mı yesek? Böylece yemekten arabayla dönmesek mi? Ama cidden öbür köylerdeki tavernaların hatrı kalır. Gündüz şehir köy gezileri ve plajlara rahat ulaşım için araba mutlaka kiralamak istiyoruz, akşam yemeklere taksiyle mi gidip gelsek ya da, çok pahalı mıdır?

yunanistan'da taksi çok ucuz. adalarda farklı tarife olduğunu sanmıyorum. taksi de kullanabilirsin. hatta bir taksiciden numarasını al onunla çalış sürekli.

  • cekilmis gayfe  (12.05.16 12:55:59)
Taksici numarasi almak +1

Ya da sürekli ayni yerde kalmak yerine spontan kalabilirsiniz. O gün x köyündeyseniz orada yatarsiniz mesela.
  • kuehles blondes  (12.05.16 13:09:22)
Bayramda gidiyoruz ve burası adeta Türkiye gibi, bayram yoğunluğu yaşıyor ada resmen. Şu anki oteli bile zar zor bulduk. Spontanlık şu an ters tepip, arabada yatmaya varabilir. :) Gerçi internet sitelerinde olmayan oteller/pansiyonlar vardır belki?

  • bi mekan  (12.05.16 13:13:38 ~ 13:14:13)
yollar kötü sakız'da, içkili kafayla o yollarda hem de gece vakti araba kullanmak akıl işi değil. o kadar gitmişken değişik yerleri denememek saçmalık olur o yüzden taksi +1

  • in vino veritas  (12.05.16 13:31:41)