genç göstermek

Çevrenizde hiç 40 yaşlarında olup 30 yaşlarında gösteren kadın var mı ? özellikle kadın olarak soruyorum çünkü erkekler zaten genç gösteriyor.
Acaba diyorum biz kadınlar makyaj yapalım ,bakım yapalım diye diye daha mı çok yıpratıyoruz cildimizi.Biz de erkekler gibi hiç birşey yapmasak daha mı genç kalırız acaba ?

evet varsa çevrenizde böyle genç gösteren kadınlar sebebini sordunuz mu hiç ? ne yer ne içer ne yaparlarmış ?

ben o kadınlardan biriyim.
özel birşey yapmıyorum normal bakım haricinde. ama 27 yaşıma kadar doğru düzgün makyaj yapmadım.
uyuşturucuyla alakam yoktur.
alkol de aldım zamanında çok ama haftada bir falan olduğundan çok etkilemedi sanırım.
bi de genetik işte bunlar. başıma bişey gelmeyecekse henüz kırışıklık belirtim bile yok.

Yaş: 31 oluyor.
  • interview with the vampire  (12.05.16 10:21:06)
bir erkek olarak cevaplamak gerekirse; makyaj da elbette faktör olabilir ama hayata bakış açısı ve hayattan zevk alabilme yeteneği kadınların yaşlılığını belirliyor diye düşünüyorum. biz erkekler çok fazla takmadan yaşarız hayatı ama kadınlar zor bir hayat geçirirler, özellikle de ülkemizde.

yine de iyiki kadınlar var, genciyle yaşlısıyla.
  • hakim oynayin dedi  (12.05.16 10:22:30)
@interview with the vampire yaa mesela napıyorsunuz normal bakım olarak ? ben makyaja çok erken başladım sanırım ondan kaybettim :(

  • Esinsin  (12.05.16 10:23:43)
@Esinsin yaş kaç?

Ben genelde sabah akşam nemlendiririm, haftada bir iki maske yaparım, tonikle temizlerim yüzümü, bi de makyajlı yatmam kesinlikle.
  • interview with the vampire  (12.05.16 10:24:56)
var. annem. 46 yasinda. 35 gibi gosteriyor. sebebini sormadim hic, cunku ayni genleri tasiyoruz diye kendimi sansli hissediyorum. bu konuda hic kaygim yok.biri yuzume kezzap falan dokmezse ben de 40li yaslarimda oldugumdan daha genc gosterecegime inaniyorum.
yani anlayacaginiz olayin genlerle iliskili oldugunu dusunuyorum.

  • amilaz enzimi  (12.05.16 10:27:34)
@interview with the vampire yaş 24 ben sabah akşam yıkıyorum nemlendirici kullanmıyorum cildim yağlı önceden kullanırdım dermatolog nemlendiriciye gerek yok çok ağır gelir dedi bıraktım.yüz temizleme jelimde tamamen bitkisel bir şey bir de toniği var ama çok sık kullanamıyorum.gözeneklerim geniş ve siyah noktam çok oluyor.Temizliğini yapıyorum ama yine çoğalıyor 2 günde bile..o yüzden sürekli kimyasal birşeyler kullanmak zorundayım başka türlü olmuyor.Alnımda ,yüzümde sivilce izleri var onları kapatmak için de fondoten kullanıyorum.Çıkış yolum yok yani her türlü kimyasal :(

  • Esinsin  (12.05.16 10:27:59)
@amilaz enzimi ben öyle düşünmüyorum annem babam 60 yaşlarında ama kimse asla 60 demez taş çatlasın 50 gösterirler ama ben öyle değil..

  • Esinsin  (12.05.16 10:28:55)
makyaj ve güneş (özellikle solaryum) kadınların baş düşmanı. bunlardan sakınanlar genç gösteriyor genetik mirastan bağımsız olarak. makyaja erken yaşta başladıysan zaten cildini yormuşsun demektir bayağı. solaryum da varsa "ah Mary vah Mary"deki teyze gibi oluyor kadın yaşlanınca :S

  • loveinaflipbook  (12.05.16 10:31:55)
@mavicorap öff ben de öyle aslında alkol,sigara hatta kahve bile yok.Güneşten uzun süre kaçtım ama sonra kaçmanın da çok faydalı olmadığını anladım.Güneş kremi sürmeyi bile bırakıp güneşlendim ama bununla bir alakası yok çünkü güneşten kaçarken daha yaşlı gösteriyordum.Aslında benim de durum bazen öyle 18-19 iken herkes 23-24 diyordu.ama şimdi o fotolarıma bakıp bariz farkı görüyorum 18-19 duruyor hatta şimdinin 18-19 larından küçük bile duruyorum.Sanırım o zaman yaş kompleksine giren ablaların benim moralimi bozmak için salladıkları bir yalandı ama ben çok etkisinde kaldım.Hala büyük gösterdiğimi düşünürüm..

  • Esinsin  (12.05.16 10:33:39 ~ 10:34:19)
o dermatolog çok yanlış söylemiş
benim de cildim yağlı, ama nemlendirici kullanıyorum yağlı ciltler için. herkesin nemlendirici kullanması gerekir. eğer kimyasal istenmiyorsa avokado veya zeytinyağı maskesi süperdir.

siyah noktalar için de burun bantlarından kullanıyorum ben ayda bir filan. çok işe yarıyor. kimyasal kullanmak istemiyorsan tonik yerine gül suyu da kullanacabilirsin.
  • interview with the vampire  (12.05.16 10:33:56)
@loveinaflipbook solaryum yok.Makyajı tam şuan bıraksam hayatımda ne değişir :)

  • Esinsin  (12.05.16 10:35:16)
@interview with the vampire zeytinyağı maskesi nasıl oluyor ? siyah nokta bandı olarak ne kullanıyorsunuz ? ben denedim ama hiçbir işe yaramadı :/

  • Esinsin  (12.05.16 10:36:13)
@Sour minyonlar konu dışı :)

  • Esinsin  (12.05.16 10:36:49)
yanlış uygulamışsındır. ben bimde satılan siyah nokta bantlarından kullanıyorum. gayet de işe yarıyor. iyice ıslatıp yapıştırıp kurumasını beklersen işe yaramaması için sebep yok.
zeytinyağı maskesi de bildiğin zeytinyağını sür bi yarım saat dursun sonra iyice temizle yüzünü.

  • interview with the vampire  (12.05.16 10:38:02)
MILF'ler yeşillendirebilir.

  • fanila  (12.05.16 10:40:25)
kadın anam var.
50yi geçmesine rağmen 40 dese inanırsın. fındık burunlu minyon biri zaten. ben gitmiş öküz babama çekmişim sebepsizce :(

  • rayde  (12.05.16 10:43:47)
Annem 55 yaşında, 45 gösteriyor.

Belli bir yaştan sonra genç göstermenin en önemli kriteri zayıflık, fitlik olabilir. Annem bunu birkaç yıl boyunca düzenli pilates yapmasına borçlu. Pilates yokken de düzenli yürüme vs vardı, ve hep doğal beslendi.
  • long live rock n roll  (12.05.16 10:45:47)
@rayde burun önemli sanırım.Burnum kemerli belkide o yüzden büyük gösteriyorum.
baktığında kırışıklık vs yok ama ifade olarak bi olgunluk var sanırım

  • Esinsin  (12.05.16 10:48:07)
@interview with the vampire iyi olsun diye pahalı bişey almıştım.Bim'i deneyeceğim.
Zeytinyağı maskesi haftada 1 mi ?
Teşekkürler.
  • Esinsin  (12.05.16 10:49:04 ~ 10:49:35)
Annem 44 yaşında, tam olarak şu yaşta gösteriyor diyemem ama kendi yaşından daha genç duruyor çoğu kişi dile getirir.
Evde sürekli diyet yemeler pişer zaten ailece yeme düzenine dikkat ederiz, bunun haricinde annem hiçbir zaman makyaj delisi bir insan olmamış.

  • sytemofadownmanyagi  (12.05.16 10:49:13)
40 olup 30 değil de, 30 olup halen 20'lerinde üniversiteli öğrenci sanılıyorum, geçen bir teyzeye 30'um deyince kalp krizi geçiriyordu :)
Hiç makyaj-cilt bakımı-solaryum-ıvırzıvır yapmam, belki de bu yüzden göz çevremde falan hiç kırışıklık yok. Ama tabii bu cildim güzel anlamına gelmiyor. Hep kötüydü, halen kötü. Yeni başladım her sabah iyi bir nemlendirici sürmeye. 30 yaşında halen regl ağrısı ve sivilcelerle uğraşınca insan ister istemez ergen halini koruyor :)

  • whoosie  (12.05.16 10:50:39 ~ 10:50:56)
haftada birden fazla yapma. akneye sebep olmasın.

  • interview with the vampire  (12.05.16 10:50:51)
Minyon yapılıysa, az makyaj yapıyor, kötü beslenmiyor ve egzersiz yapıyorsa mümkün.

  • arnold schwarzeneger  (12.05.16 10:51:19)
Annem.
14 yaşından beri makyaj yapar. Hala da makyaj yapıyor ama yurtdışından kremler serumlar getirtir ve onları kullanır hep. Genetik avantaj da vardır eminim çünkü ben de küçük gösteriyorum baya

  • jazzabel  (12.05.16 10:55:19)
Benim 10 yaş değilse de bir 7-8 yaş küçük olduğumu düşünüyorlar genelde. Fazla makyaj yapmıyorum özellikle fondoten hiç kullanmıyorum ve saçımı hiç boyatmadım.
Sigara içmem, alkol alıyorum çok sık olmamakla birlikte.
Tabi yanaklı bir yüz yapımın olması da etken bence :)
  • cücegezegen  (12.05.16 11:05:01)
26 yasindayim, su ana kadar en kotu 22 yasindasin dediler, bazen hala gece klubune filan girerken kimlik istiyorlar :/ markette icki alirken de istedikleri oldu ki burada bira alma siniri 16! (Bence onlarin gozlerinde bi sey vardi)

Sac rengime gore degisiyor bence, boyle sari tonlarindaysa daha buyuk gosteriyorum (18'yerine 23 mesela)
Annem yasini gosteriyor ama babam genc gosteriyor benim fikrime gore.

Cildim bebek poposu gibi filan arada cikan 1-2 sivilce haric. Aklima gelirse nemlendiriyorum yuzumu ve vucudumu. Kullandigim kremlerin dogal olmasina dikkat ediyorum (burada organik kozmetik cok yaygin, onlardan aliyorum)
Gunese cikiyorum ama hep aksamustu saatlerinde ve o zaman bile kremli. 30 spf ile baslayip 15 spf ile devam ediyorum.
Sirf makyaj degil ama tarz, sac rengi, ten rengi.. Bunlar bile farkediyor bence.
  • kuehles blondes  (12.05.16 11:08:34)
bizim ailede herkes olduğundan en az 10 yaş küçük görünüyor ben dahil.
20 li yaşlarda herkes ufak çocukmuşum gibi davranıyordu büyüdükçe avantajını görmeye başladım. arkadaş çevrem benden 10-12 yaş küçükler ama bir araya geldiğimizde hepsi benden büyük görünüyor.
genetik olmasının yanısıra sigara kullanmıyorum , uykuma dikkat ederim az yerim çok su içerim .makyaj yaparsam da silmeden uyumam .makyaj ürünlerinden çok temizleme ürünlerine para harcarım .
  • devilone  (12.05.16 11:36:58)
İşine yarar mi bilmiyorum benimkisi: 26 yasindayim, insanlar 21-22 diyor genelde.

Haftada bir yuzume nemlendirici suruyorum, fazlasi cildimi yaglandiriyor. Fondöteni bugüne kadar sadece mezuniyetimde sürdüm. Normalde göz makyaji disinda bir şey sürmüyorum yüzüme. Sigara-alkol nadiren sosyalleşince var. Saçimi hiç boyatmadim, biraz da tarzla alakasi var sanirim. Hala spor giyinmeyi severim, kadın özentisi hallerden uzak dururum.
  • chitosan  (12.05.16 11:38:21)
Ben 28 yaşında sayılırım, beni yakından görenler 22-23 falan gösteriyorsun diyorlar. 20 yaşından beri makyaj yapıyorum. Mineral makyaj ürünlerini tercih ediyorum ve bu konuda harcadığım paraya kesinlikle acımıyorum. Makyajımı eve gelir gelmez temizliyorum (ki cilt temizleme ürünlerine de çok dikkat ediyorum, kaliteli markalar kullanıyorum). Eğer 4-5 gün aralıksız cilt makyajı yaparsam (ki cilt makyajından kastım kesinlikle fondöten, bb cc krem falan değil. Sadece pudra kullanıyorum) cildimi mutlaka makyaj yapmayarak 2-3 gün dinlendiriyorum. Bir de pudra sürmeden önce kesinlikle nemlendirici uyguluyorum.

Bunun yanı sıra beslenmeme aşırı özen gösteriyorum. Bol bol meyve ve sebze tüketiyorum. Hayatımda un ve şeker neredeyse yok. Ambalajlı gıdaları ise yaklaşık 5 senedir tüketmiyorum. Bir de günde 3 litreye yakın su içiyorum. Profesyonel olarak spor yapmıyorum şu sıralar ama çok hareketli bir hayatım var. Bir de her yere yürüyerek giderim. Açık havada kulağımda müzik bol bol yürürüm. Son olarak şunu belirteyim, genetik de kesinlikle çok önemli bir faktör. Bizim ailede herkes olduğu yaştan küçük gösteriyor.
  • köstebek kurabiye  (12.05.16 11:53:55 ~ 11:54:44)
Yagli vucut kirsikliklari geciktiriyor diye biliyorum ben.

  • duyurumvar  (12.05.16 11:55:39)
tamamen genetik. hiç bir şey yapmadan 10- 15 yaş genç duran kadınlar var.
sigara ve alkol özellikle cildi mahvediyor.hatta korkunç derecede yüzü.
sigara içiyorsan kafadan +7 yaş
alkol kullanıyorsan +8 yaş ekleyeceksin bence.
  • setra  (12.05.16 11:56:27)
evet var ama hep doğum yapmamış olan ve zayıf kadınlar. cilt de önemli tabii ama fit bir vücut da kadını genç gösteriyor.

  • cilekli krep  (12.05.16 12:06:55)
40 yaslarinda olup 26-26 gosteren var. kendisi kadin. Kimligini gormemis olsam inanmazdim yasina. Bunun disinda 7-8 yas genc gosteren birkac kadin daha var tanidigim. Ama en olaganustu olani bu bahsettigim kisi.
Annem de 6-7 yas genc gosteriyor.
Ama benim gozlemim, genelde evlenmemis olanlar daha genc kaliyor.
  • stavro  (12.05.16 12:09:43 ~ 12:13:25)
Arkadaşlar aslında 30 yaş diye bi şey yok çünkü herkes 20 gösteriyor. 20 gösteren 10 gösteriyor. Yaşları geriye çektik. Peki bu durumda 20 is the new 30 olmuyor mu?
Herkes genç gösterirse yaşını kim gösterecek? Kim 40 yaşında nasıl anlayacağız arkadaşlar?

İnsanlar ne çok kafaya takıyormuş genç görünmeyi ya.
  • i ve been mistreated  (12.05.16 13:33:03)
Erkeğim ama bu konuda bazı teorilerim var:

-Öncelikle erkeklerin ve kadınların hormonları farklı.O yüzden erkeklerle kadınları yaşlanma açısından karşılaştırmak çok abes olur.Erkekler erkeklerle,kadınlar kadınlarla karşılaştırılmalı.

-Bence cildin üstüne sürülenlerin yaşlanma açısından etkisi %1 bile değil.Direk yok sayabilirsin.Ancak besinler önemli.

-Ağır depresyon, önemli hastalıklar geçirenler bunları atlatsa da sonradan izlerini taşıyorlar bu rahatsızlıkların ve her zaman olduklarından yaşlı gösteriyorlar.

-Önem sırasıyla yazıyorum Sigara,uyku,alkol açısından kesinlikle hata yapmamanız lazım genç göstermek istiyorsanız.Belki sosyal içiciyseniz biraz içki arada sırada zarar vermez ama sigara içmemek ve uyku olmazsa olmaz

-Genç göstermek için kesinlikle kilo fazlanız olmamalı.Ortalama kilonun üstü her zaman olduğundan yaşlı göstertir.

-Güleryüzlü,kendinle barışık olmak genç hissettirir,genç göstertir.

-Dişlerin temiz ve bakımlı olması genç gözükmenize yol açar.Bakımsız dişler olduğunuz yaşdan en az 4-5 yaş yaşlı göstertir. Farklı maddelerde açıkladığım birçok şey arasında genç gözükmek için yapabileceğiniz en basit ve etkili şey dişlerinizi temiz göstermektir.

- Güneşle fazla haşır neşir olmak sizi yaşlandırır.Güneşten kaçmak lazım.

- Eğer minyon tipiniz varsa yüz hatlarınız iyiyse (ufak burun,minik kafa ve surat) daha genç gösterirsiniz

-Gamsız insanlar genç gösterir.Hayatta hiçbir şeyi kafaya takmamak lazım

- Body building vs. aşırı ağır sporlar yaşlı gösterir yüzü ancak koşu,yüzme vb. sporlar vücudun limiti zorlanmadan uzun vadede yapılırsa genç gösterir.

-Saçların güzel olması genç gösterir.Bayanların saçları gür ve sağlıklı ise olduklarından çok çok daha genç gösterirler.
  • turkuaz  (12.05.16 13:50:15)
37 yaşındayım. geçen hafta tatilde kadının birine yaşımı söylediğimde inanmadı en 20lerinde gösteriyorsun 20-22 sandım dedi. belki abartmıştır bilemiyorum tabii. bence genler+makyaj hemen hemen hiç yapmam+sigara içmem+alkol almam+spor yapıyorum+%100 olmasa da yediklerime dikkat ederim.

  • kakao  (12.05.16 14:06:02)
Yaş 40++ evet 30 civarı gösteriyorum. Bunu da maalesef gerçek yaşımı bir şekilde söylemem gerektiği zaman (ya da ortak tanıdıkların yaşından benim yaşım ortaya çıktığında) verdikleri tepkiden anlıyorum. Sebep genetik, çok net. Ama bu genetiği korumak da gerekiyor:
Çok makyaj yapmayacak, tuval temiz kalmalı
Çok kilo almayacak
Etrafında genç insan olacak (valla çok farkediyor)
Saç rengiyle çok fazla oynanmayacak,(ilk 20 yaşında esmer güzeliyken sarışına dönünce +5 yaş ilave oluyor)
  • SiyamkedisiZorro  (12.05.16 14:45:02)