İtalyanca nasıl öğrenirim?

Birkaç ay sonra Italya'ya taşınıyorum ama tek kelime Italyanca bilmiyorum. Ingilizceyle hallederim diyodum ama ev ararken gözlemlediğim kadarıyla Italyanlar da Ingilizce özürlülüğü konusunda Türklerle yarışırlar. Kadına ingilizce mail atıyorum İtalyanca cevap veriyor falan. Neyse, bikaç ayda nasıl Italyancaya giriş yapayım tek başıma? Çok vaktim yok ama artık elimden geldiği kadar bakıcam, memrise duolingo falan bi işe yarar mı?

daha önce görüşüp fransızca çalışacaktık denk gelmedi istersen italyanca yapalım bu sefer :d
rete junior var guerra edizioni'nin, parte A parte B şeklinde gidiyor o güzel bir kitap aslıhan pasajı'nda bulursun öğrenciler satıyor.
onun dışında ben roma'dayken "Italiano per stranieri" diye bir kitap almıştım a1/a2/b1 falan gidiyor ayrı ayrı, üzerinde edizioni alphabeta verlag ve edizioni dilit yazıyor, rete'den çok daha iyi arkada egzersizlerin cevapları da var ama türkiye'de var mıdır bilmiyorum internetten bakabilirsin
  • tejeve  (10.05.16 23:43:05 ~ 23:43:17)
Bana özelden yazarsanız, konuşalım. Mobil oldugum için yazamadım ben

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (10.05.16 23:43:15)
Duolingo da tüm kurları bitirirseniz eminim günlük işlerinizi az da olsa idame ettirecek kadar italyanca öğrenebilirsiniz.

İspanyolca ve italyanca derslerini tamamlayıpta çok işine yaradığını konuşulanları rahatlıkla anladığını ve cevap verebildiklerini söyleyen çok kullanıcı yorumu okumuştum
  • Bravefart  (10.05.16 23:45:08)
@tejeve benle mi fransızca çalışacaktın? Ben değilimdir o nickleri falan karıştırıyor olabilir misin :)

  • ambrosia  (10.05.16 23:51:50)
ahaha yok be şimdi tekrar kontrol ettim hatta numaran duruyormuş hala "ekşi duyuru ambrosia" diye kaydetmişim. geçen seneydi unutmuş olman normal ^^

  • tejeve  (11.05.16 00:00:27)