french press aldım, şimdi napıcam

kahhve.com şundan aldım umarım iyidir. ilk olduğu için acemiyim sorularım olacak.

1. ilk kullanımdan önce yıkayayım mı?

2. kahveyi nerden çektireyim? tchibo iyi mi?

3. çok sert olmayan kahve öneriniz var mı?

4. her aldığımda kaç gr. çektireyim? 100 gr. 1 hafta yeter gibi. sınırı nedir bunun? 1 ayda falan tadı bozuluyordur heralde?

özellikle 3. soruyu merak ediyorum.

1. yıka

2. bence migros'larda satılan çekilmiş kahvelerden satın al. özellikle segafredo'yu öneririm.

3. 2'de cevabını verdim.

4. ben segafredo kullanıyorum çok memnunum. bozulmaması için klips satın al ya da cam kavanozda muhafaza et.
  • elektr10  (10.05.16 18:25:18)
1- yıka.

2- artık herkes kahve duayeni olduğu için kahveyi nereden alayım? sorusu için farklı fikirler duyman mümkün. deneyerek en iyi kararı sen ver. 3. nesil kahvecileri tercih edebilirsin.

3- guatemala ( alacağın yere sorarsan yardımcı olacaklardır).

4- ne kadar içtiğine bağlı olarak değişir. kısa sürede tüketeceğin kadar çektirmen iyidir. 100 güzel rakam ama kendin çekirdek alıp ögütürsen daha da güzel olur.
  • kafadanbacakli  (10.05.16 20:12:18)