oyalayıcı içecek

arkadaşlar diyetteyim malesef :( şekersiz çay kahve bitki çayı içemeyen bir insan olarak şekersiz keyifli içilebilicek ne önerirsiniz bir içeceğe sarmak istiyorum :(

Uludağ Şekersiz Limonata olabilir. Bir de light kola/zero olabilir..

Ben de aynı durumdayım da, bunlarla idare ediyorum...
  • vejeteryan vampir  (13.11.09 10:51:47)
tatlandırıcı kullanmak olabilir çay, kahve için. prensip olarak karşıysanız light içecekler de olmaz tabii

  • mermaid  (13.11.09 10:55:55)
aspartamdı sanırm o tatlandırıcı tadından resmen nefret ediyorum zero ,light kola içemiyorum ice tea light denedim yine aynı juss diye bir marka var 0 şeker diyor elma suyu güzel ama bilemedim içilirmiki?

  • scissors  (13.11.09 11:08:01)
su icin efendim, surahiyle yaniniza alin, bardak bardak icin.

gunde 1lt 2lt su icmek gerekiyor geyiginden ayri olarak sadece bogazinizdan birseyler gecmesi icin su icin.
  • arch101  (13.11.09 11:36:49)
0 şeker de olsa 0 kalori değildir jus. içinde yüzde bilmem kaç meyve vardır bu nedenle eğer diyetteyseniz yüzdesine göre hesaplanacak porsiyon meyve hakkınızdan çalar. (mesela 1 su bardağı %100 meyve suyu 2 porsiyon meyveye eş değerdir). o nedenle yine uludağ light limonata, ice tea light, çamlıca light şeklinde kalori değeri sıfıra yakın içecekleri tercih edin.

bununla birlikte tatlandırıcılar normal şekerden daha zararlı değil. (bkz: splenda )yı deneyebilirsiniz, tadı gerçek şekere en yakın olan tatlandırıcıdır, bir deneyin derim. eczanelerde bulunur yalnızca.
  • vejeteryan vampir  (13.11.09 11:51:20 ~ 11:52:15)
vejeteryan vampir de söylemiş ben de bir daha söyleyeyim 0 şeker içine bildiğimiz şeker katılmamışır demektir, meyvelerde özellikle elma da eşşek yüküylen şeker(bkz: fruktoz) dolayısıyla da kalori vardır. Diyette yediğiniz şekere değil günlük aldığınız kaloriye bakmanınz gerekir...

  • selimse  (13.11.09 21:03:02)