[]

Şu Arapça ifadeyi okuyabilir misiniz?

Resimdeki kırmızı yazı.
Açıklaması şöyle: Yani ısıcaķdan baş agrısı dahı mide agrısı olsa, ikisi de birden bulınur ise ilācı beyānundadur.

***

Bir de okuyamadığım bir kelime var. 2. resimde, kırmızı yazılan eger'den sonraki kısa kelime.

Geçtiği yer: Eger _____ naķį'ini içerse yāħūd dānesini dögüp gül śuyıyla ma'cūn idüp başına żımād eylese ısıcaķdan olan baş aġrısını giderür.

 
ʿilācü l-ṣudāʿi l-ḥārri l-kāyun* be-müşāreketü l-mūret*

diye okudum ama yildiz isareti koydugum kelimelerden emin degilim.

***
gayn, kesre, seddeli nun ve elif diye okudum ama elimin altinda sözlük olmadigi icin karsiligina bakamiyorum. hinna (kina) kelimesinin tahrifi olabilir diye düsündüm.
  • shi aila  (09.05.16 18:02:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.