Excel bilenlerden yardım

Merhabalar,

Excel'e bir dosyadan sütunlar ve satırlar import (aklıma gelmedi başka bir kelime) ettim. 0 olarak gözükmesi gereken sayılar 0.0 olarak yazı şeklinde gözüküyor.
mesela bu hücrelerle toplama işlemi yapamıyorum sayı olmadıkları için.
tür olarak da string gözüküyorlar.

şimdi excel'de ne yapsam da bu bir sürü 0.0'ı tek tek bulup yerlerine 0 yazmak yerine excel bunu benim için yapsa? 0.0'ları sayı olarak 0'e çevirse.

teşekkür ederim.

ilgili hücreleri seçip sağ tıkayıp hücre özelliklerden "sayı"yı seçin.

  • cashkopat  (13.11.09 01:26:04)
replace de ".0" ları "" (yani hiç bir şeyle değiştir) böylece gereksiz noktaları silmiş olursun daha sonra da number'a çevirebilirsin. en azından öyle tahmin ediyorum denemedim.

  • murtilli  (13.11.09 01:53:46)
ctrl+h deyince değiştir penceresi açılacaktır.
aranan: 0.0
yeni değer: 0

tümünü değiştir.
  • geyik  (13.11.09 03:13:19)
bence "." ları "," ile yer değiştir, belki 1,77 diye bir sayı vardır. daha kesin çözüm olur.

  • repla  (13.11.09 09:10:38)
@cashkopat
onu denedim olmadı.

@murtili
dediğini nasıl yapabilirim? ctrl+h ile mi?

işin komik tarafı aktardığım dosyadaki sıfırdan farklı sayılar sayı olarak algılanıyor. yani 1,345 ise aynen öyle gözüküyor, ancak sıfıra eşit olanlar 0.0 olarak gözüküyor ve hücrenin sol başında yazılıyor kelime gibi.
  • burfak  (13.11.09 13:02:55)