siz nasıl şirketlerde çalışıyorsunuz ki

burada hep okuyoruz iki günde bir yazılıyor:

şirket hediye olarak laptop verdi, tablet verdi, telefon verdi, akıllı saat verdi. vs. vs.

abi siz nasıl bir şirkette çalışıyorsunuz ya? nasıl yani hediye?

bizim gibi normal insanların çalıştığı şirketlerde adama su bile vermiyorlar

nasıl bir olay bu?

not: bu tip insanların bir de tamamlayıcı unsuru var, eğer ki şirketleri bu tarz bir hediye verecek olursa ya kutusunu açmadan satarlar ya da yine kutusunu açmadan başka bir akrabalarına veya arkadaşlarına hediye verirler. kendileri genellikle tenezzül edip kullanmazlar bile.

Burada soru bana geldi sanırım az önceki cevabımdan ötürü :)

Bazı hediyeleri kullanıyorum, işime yaramayacak olanları hediye ediyorum (satmak yasak zaten). Mesela gelen hediyelerden bir tableti babama vermiştim kullansın diye, akıllı saati stajyere vermiştim.

Ek olarak şirkette 3 öğün yemek, atıştırmalıklar, meyveler vb her şey ücretsiz (4 tane açık büfe restoran var ofiste).

Spor salonu ve kapalı yüzme havuzu var ofiste, onlar da ücretsiz.

Nasıl şirketler sorusunun cevabı; çok uluslu, "sektöründe lider" bir şirket.
  • crown  (08.05.16 21:06:45 ~ 21:30:01)
@crown, kariyeri bırakıp stajyer olarak geleyim oraya. : )

  • Yahuda  (08.05.16 21:08:36)
baya köklü bir yer. full time spor. biz en köklü, yerli olusumuz. yemek olay kafaya takilmamasi lazim diye dusunuyorum. yemekhanesi olup da gosteris olsun diye disarda saglikli takilmaya calisan kitleleri de biliyoruz.

  • evimin paspasi  (08.05.16 21:20:51)
subat dahil maasimi alamadim oyle bi yer benimki.

  • charlotte blanc  (08.05.16 21:24:41)
bizde servis ve yemek yok. sosyal tesis, tatil kampı, özel günde hediye falan da yok. suyumuzu kendimiz alıyoruz. ama tuvalet kağıdı ve kağıt havlu bol bak, yalan yok.

bi tek bayram sonrası baklava töreni var, ama katılmayınca onu da yiyemiyosun. adres: "kamu sektöründe lider" bir müze.
  • manuel mandalina  (08.05.16 21:27:18)
insanlar tarafından en iyilerden biri olarak görülen bir türk şirketinde çalışıyorum (Uluslararası değil ama yabancılar satın almış)

Yılda 1 kere ramazan kolisi veriliyor. İçerisinde 1 kg nutella var ama helva falan çok dandik.

Su-Çay-Kahve ücretsiz.

Ayda 1 kere de öğleden sonra Çiğ köfte-Pamuk Şeker-Karper/Simit-Donut tarzı süprizler yapıyorlar.

Hediye olarak da takvim ve ajanda var her yıl o kadar.

İstediğin cevap; türkiye'de sağlam pazar payı olan uluslararası şirketler.
  • gates  (08.05.16 21:35:02)
Ya satışta, ya satınalmada çalışırsan hediyesi bol pozisyonlara denk gelebilirsin.

  • roket adam  (08.05.16 21:51:30)