[]

Kediyi kısırlaştırmadan evde tutma

9 yıllık oğlum, kedim 2 haftadır gelmiyor. Yüksek ihtimalle öldü. Hayvan düşkünlüğünden dolayı bir tane daha sahiplenmek istiyoruz. Kayıp olan kedimize acıdık kısırlaştıramadık, dışarıya gidip geliyordu sürekli hasta oluyordu. Şimdi alacağımızıda kısırlaştırmasak dışarıya gitmesini engelleyemez miyiz?
 
Niye kisirlastirmiyorsunuz ki? Yüz bin defa tartışıldı burada bu konu. Hayvanlar in cinsel güdüleri üremeye yönelik. Kısırlaştırmak onlara kötülük etmek değil. Sorunuza gelince, tutarsınız tutmasına da her yere işer ve sürekli bağırır. Kisirlastirmayacaksaniz evinize kedi almayın lütfen. Sevginizi ve mamanızı sokaktaki hayvanlar la paylaşın.


  • auroraaurora  (08.05.16 18:44:01) 
Mutlaka kısırlaştırın. Kötülük yapmış olmazsınız, hem ömrü uzar hem sağlığı daha iyi olur. Hem de doğaya yeni kedi salmamış olursunuz.


  • harzem  (08.05.16 18:58:13) 
Benimkini kısırlaştırdık ve kesinlikle evden dışarı çıkmasına izin vermiyoruz. Pencerelere sineklik takılı. Balkon ise camlı fakat yaz gelince camları açacağımız için file taktırmayı düşünüyorum.


  • cemallamec  (08.05.16 19:48:30) 
yav kedi bu tek patili kedinin bile dışarıya gitmesini engelleyemezsiniz öyle sürüne sürüne atlar camdan kuş görünce adamın aklı gidiyo kısır olsa ne olur olmasa ne olur. kapıdan salmayın pencerelere tel taktırın bu kadar basit. kedi sizi sevdiği için gitmeyecek falan gibi dünyalar yok maalesef, öyle olsun diyorsanız köpek alabilirsiniz. ama tabii üstüne kısırlaştırın, hayvana işkence etmenin manası yok.


  • freya  (09.05.16 09:43:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.