muhammen bedel 425 milyon tl imiş ama 225 e satılmış nasıl yani

www.hurriyet.com.tr

yani şimdi bu arsanın aslında bedeli 425 milyon lira mı gerçekten?
icraya gidince %50 düşer mi yaw?
e şimdi alan adam bu arsayı satmak istese 425 milyon mu edecek?

icra olayı çok farklı. mallar ederinde satılmıyor. ağır bir rekabet olsaydı o zaman bulurdu 425 milyon tl...

  • gotic  (08.05.16 13:41:21)
vay amına koyim be.
adamlara bak
en en en en en kötü burayı 325 e okutsa 2-3 yıl sonra al sana 100 milyon lira.
  • Alt4y  (08.05.16 14:05:48)
icra malları dışarıdan bakıldığında çok çekici gözükse de işin içine girince öyle olmadığını görüyorsunuz.

onlarca galerici, emlakçı, zengin giriyor icra malları için sıraya.

bugün 100'e al yarın 200'e sat olayı milyonda 1 bile denk gelmez. zaten yarı fiyatından az muhammen bedel biçmezler mallara.

ayrıca haberi dikkatli incelerseniz 450 milyon tllik malın %50'sinin 225e satıldığını görürsünüz. muhammen bedel açık artırmanın başlangıç sınırıdır zaten onun altında bir fiyata satılmaz.

ayrıca bizzat bilirkişilerin ve ekspertizlerin inanılmaz saçma değer biçişlerine şahit oldum. her türlü ihalede muhammen bedeller saçma olabiliyor. bu yüzden bazen mallar satılmıyor muhammen bedeli düşürüp tekrar satışa çıkarıyorlar.
  • victum  (08.05.16 14:33:19 ~ 14:36:47)