Ipad pro hangi boy?

Merhaba. Bilgisayar kullanmasını bilmeyen, kendi çapında Youtube'a falan girecek babam için bir ipad alacağım. 70 yaşında adam. Para vermişken ipad pro büyük ekran olanını almamı tavsiye eder misiniz yoksa ufak olan ipad air 2 yeterli olur mu sizce?

Teşekkürler.

pro'nun olayı, komplike işler yapması daha çok. air2 al sen.

  • manuel mandalina  (08.05.16 01:09:29)
pro youtube videosu için aşırı gereksiz bir harcama olur. air 2 doğru karar.

  • avianthem  (08.05.16 01:35:11)
Ben biraz büyük olursa daha mı rahat görür diye düşünüyorum aslında.

  • Sellim  (08.05.16 01:51:59)
ipad pro a4 kağıdı kadar. tam olarak...

  • alperz  (08.05.16 07:48:35)
pro'yu ben tez işlerim için kullanıyorum. bir kere yatarken elime alayım dedim taşıyamadım. air 2 iyidir sizin için. ama uzun ömürlü olsun derseniz pro'da 4gb ram var, air'de 2.

bir de sanırım yutub pro'nun ekran en boy oranını tam desteklemiyor, full screen olunca alttan çizgiler çıkıyor yani.
  • passion rules the game  (08.05.16 10:46:15 ~ 10:51:15)
Tabi harcayacağınız parayı sorgulamak bana düşmez ama mesela ben para veriyorken daha iyisini alayım dediğimde alacağım şeyden 10-20% falan pahalı olur, 1500 liralık telefon alırken aman 200 lira daha vereyim daha iyisini alayım derim ama 1500 liralık şey alırken 1500 daha vereyim diyemem. Merak ettim gerçekten vermişken 100% daha fazla verip biraz daha iyisini alayım mı diyorsunuz?

Tableti genelde elinde tutacağını düşünürsek 12,9 inch hem büyük hem de ağır kalacaktır, 700 gramın üstünde bir ağırlığı var, en başta hafif gibi dursa da elde tutarken bir süre sonra yoracaktır, sonuçta ortasından tutamayacak, sağından veya solundan tutulduğunda daha ağır gelecek, ipad pro bence bir masada çalışmak-kullanmak için uygun bir cihaz. 9,7 inch olan air ise daha kompakt oluyor, 450 gram çok daha hafif, bence multimedya-eğlence kullanımı çok daha uygun.
  • atom karincanin torunu  (08.05.16 11:11:51 ~ 11:12:45)
Galaxy view al

  • we miss freddie mercury  (08.05.16 13:06:09)
Teşekkürler arkadaşlar. Tavsiyeleriniz doğrultusunda büyük ekran ve pro almayacağım. Ipad air 2 saha mantıklı

  • Sellim  (09.05.16 12:29:45)