ben bi bok yedim...olimpiyat yemek organizasyonu

eşimle dünya kupasına katılan ülkelerin yemeklerini yemiştik, duyurusu burda
www.eksiduyuru.com

şimdi olimpiyatlar için random.org'dan kıtalara göre ülke belirledik.

Afrika: Cape Verde, Ekvador Ginesi, Liberya (ve Yedek olarak Nijer)
Asya: Türkiye (baktığımız sitede asya'da geçiyodu), Hindistan, Kuzey Kore, Filipinler (yedek olarak Irak)
Avrupa: İspanya, Bularistan, Lüksemburg, Sırbıstan, Ukrayna (yedek Moldova)
Okyanusya: Kıribati (yedek olarak Marshall adaları)

evet özellikle afrika ve okyanusya için yemek önerilerine açığım :D

kıribatili 3-4 tane yazar görmüştüm, silme elbet cevap verirler saat farkından ötürü.

  • baba jo  (07.05.16 22:51:47)
www.196flavors.com şöyle bir site buldum sanırım her ülkeden yemek tarifleri var ama tabi malzeme olayı uygun mu o kadar bakmadım

www.196flavors.com

mesela bu kiribati içinmiş malzemeler de uygun
  • nundu  (07.05.16 23:01:43)
aga oyle olmaz ki. yemek kulturu olan ulkeler belli. kimi ulkeler sadece tavuk, balik. ozel yemekleri yok. bence random degil nam salmis olanlara bak. sili, endonezya gibi

  • mayeskuel  (07.05.16 23:43:24)
@mayeskuel o zaman hep ayni seyleri yerdik ama :/ dunya kupasinda nijerya'nin chin chin'i beklenmeyen bi cikis yapmisti mesela (tanam diger afrika ulkelerinde olay muz ve balik). Sonra bi chivito uruguay icin efsaneydi :p

Su balkabakli tarifi de begendim heheheh :)
  • la noix  (08.05.16 07:46:39)
@la noix

sana mesaj göndereceğim. ama gönderemiyorum. istersen mektup yazayım:)
  • mza  (14.05.16 11:22:57)