kedilerden siz anlarsınız!

arkadaşımın 1 yaşında erkek bir siyamı var.. gayet sevecen bir kedi, kimseye saldırmışlığı,tırnaklarını çıkarmışlığı yok, bugüne dek bir agresifliğini görmedik..
arkadaşım sokakta annesiz bir yavru tekir (dişi/takriben 30 günlük) buldu ve onu da sahiplenmeye karar verdi.. siyamla aralarındaki iletişim nasıl gelişir? anlaşırlar mı?

siyamın garip davranışları gelişmiş,belki normaldir ama bilemediğimiz için merak ediyoruz;
uyurken başında bekliyor, yalıyor, temizliyor falan ama birden ısırıyormuş bunları yaptıktan sonra.. tekir hızlı hareket ettiğinde (bir topun peşinden falan koşarken) kollarıyla sarıp ısırmaya başlıyormuş.. sonrasında tekir de onun giremeyeceği yerlere saklanıyormuş..
bunlar normal mi? zarar vermeye mi çalışıyor, yoksa oyun mu oynuyor siyam? henüz 2 gündür birlikteler..

arada yürüyo gibi geldi bana
kısırlaştırmayacak mısınız?

  • neira  (07.05.16 22:27:01)
şimdi sordum, siyam kısırlaştırılmış..

  • chatrefhill  (07.05.16 22:28:59)
normal

  • cikolata selalesi  (07.05.16 22:55:06)
alışmaya çalışıyor. düşmanlığı olsa geldiği anda zaten boğmaya yeltenirdi. benim oğluş minnak kediyi görür görmez kabarıp tıslamaya başladı ağzından zor aldık miniği. yalıyorsa falan çoktaan alışmış demektir, zarar gelmez.

  • bir nick var benden iceri  (07.05.16 23:22:40)