iş konusu beni darmadağın etti. napacam ya?

bir tübitak enstitüsünde mühendisim. bu yer yaşadığım yere çok uzak olduğu için(günde iki saat yolda geçiyor) iş başvurusu yaptım bir kaç yere. hepsi mülakata çağırdı aynı dönem içinde. hepsinin sonucu da olumlu oldu diyeyim. tai, eve yakın başka bir tübitak ve aselsan. aselsan bazı nedenlerden dolayı olmayacak(adamlar işe başlaman 4 ayı bulur dedi ben o akdar bekleyemem). şu an çalıştığım yere de diğer başvurduğum tübitak haber vermiş aq. öğrendiler. gideceksem istifamı istiyorlar hemen. şu an çalıştığım yerde kalamam. elde bi tai bi de eve yakın tübitak var. maaşları aynı gibi. 5k ikisi de. çalışıtğım yer de 5k idi. deneyimi de saymıyorlar bir yıl dolmadığı için. bunu yeni öğrendim, söylememişlerdi. şu an en mantıklısı çalışıtğım yerde kalmak ama mimlendim resmen. olmaz yani. taide arge çok yok ama maaş daha hızlı artıyor tübitaka göre. tübitak da eve baya yakın ama uzun süre aynı maaş. aselsan olaydı aselsana gözüm kapalı gidecektim ama 4 ay bekleyemem işsiz işsiz. napayım?

seçenekler:

1) ileride olacak mobbingi göze al kal çalıştığın yerde.
2) tübitaka git
3) taiye git

Is basvurularinda gizlilik esastir. Basvurdugun yerin calistigin yere haber vermesi akil alir gibi degil. Istifa etmek de sucluluk hissetmeni gerektirecek bir sey degil, mimlerse mimlesin pezevengler, sen baska is bak bence. tai olabilir.

  • fortisvita  (07.05.16 17:08:45 ~ 17:09:08)
eve yakın olan.

  • elorelia  (07.05.16 17:09:36)
fortisvita,

hocam ikisi de tübitak olunca sizden bu elemanı alsak sıkıntı olur mu diye sormaları gerekiyormuş. atıyorum aselsan aramaz mesela tübitakı ama aynı kurum olunca aradılar. bana da süpriz oldu.

taide arge yok. bildiğin fabrika. 2-3 sene sonra sıkıldım diyip çıksam iş bulurken sorun yaşayabilirim. tai bu yüzden çok kafa kurcalıyor.
  • spina scapula  (07.05.16 17:11:21 ~ 17:17:01)
Tai iyi gibi, ne kadar uzaklıkta eve?

Edit: Yani bence şu anki evinle aranda duygusal bir ilişki yoksa Eryaman'a taşınıp Tai'ye girmen mantıklı. Hem maaşın daha çabuk artacakmış hem eve de yakın olacak taşınırsan.
  • i was made for you  (07.05.16 17:12:58 ~ 17:25:17)
Tecrüben kaç sene toplam?

  • benaslindayohum  (07.05.16 17:13:42)
i was made for you,

tai şu an kaldığım yere 1 saat ama eryamanda eve çıkarsam 15 dk. yani ev değiştirirsem yakın oluyor.
  • spina scapula  (07.05.16 17:14:03)
benaslindayohum,

10 ay, sene değil :) bir sene olsaydı sayacaklardı.
  • spina scapula  (07.05.16 17:14:24 ~ 17:14:50)
savunma sanayide böyle başlıyor hocam genelde.

  • spina scapula  (07.05.16 17:28:49 ~ 17:34:23)
Yok ya ne istifası falan de. 4 ay sonra bas istifayı çık git. Arada seni atarlarsa yılı doldurup kıdeme koşmayı zorla.

Yemişim kurumunu mobbingini evine yakın iş bul parana bak sen...
  • babilbaligi  (07.05.16 17:53:53)
Sen seneyi doldurana kadar sık dişini çalıştığın yerde. Daha yolun başı hepsi iyi maaşlar veriyor sonuçta hangisi sana daha çok şey katacaksa oraya geçersin.

  • cilekli pasta  (07.05.16 17:58:31)
çilekli pasta,

hocam teklifler yapıldı. bir hafta içinde olumlu-olumsuz dönmem bekleniyor. reddedersem daha teklif yapmazlar zaten :)
  • spina scapula  (07.05.16 17:59:56)
aselsana olumlu don surec baslasin ama tubitaka ayrilmicam de 3 4 ayi orda gecirmeye calis.

  • paranoyak kedi  (07.05.16 18:07:31)
paranoyak kedi,

hocam beni bulunduğum projeden aldılar :) boş boş gidip geliyorum. 4 ay sonunda aselsanın kesin teklif yapacağı da belli değil. aselsanı bekleyip dierğ teklifleri reddetmek büyük risk.
  • spina scapula  (07.05.16 18:12:45 ~ 18:13:20)
aselsan i kabul et. 4 ay bisi degil. ustelik 1 seneyi doldurdugun icin cv de daha iyi gorunur. mobbing den falan korkma. keyifsiz gecebilir bu sure ama calismak zaten cok zevkli bisey degil isin temelinde.

bence katlandigina degecek.
  • sttc  (08.05.16 03:24:29)
savunma sanayiinde centilmenlik anlasmalari geregi ayni alanda ise basvurdugunda haber ucurulur. senin bunu hesaba katmadan boyle aksiyonlar alip simdi paniklemen baya enteresan olmus ama tecrube tecrubedir:)

cevabim: 3-tai
  • galandar kostumu  (08.05.16 04:01:11)