sakız çiğnerken hissedilen gevşeklik

merhaba duyuru ahalisi
geçen otobüste elimi cebime attım aaa bi baktım sakız, çiğneyeyim bari dedim çiğnedim. böyle sakız çiğnerken ne biliyim sanki bi koyvermişlik bi herkesi alttan alttan tiye alma aniden gelen hayatı iplememe durumu oluyor bi kaç kere bunu fark ettim bu his sizde de oluyor mu ?

sakızına göre değişiyor, eğer damla falım ise dediğin oluyor.
Nanelilerin hiç birinde olmadı.

  • allezz  (07.05.16 15:02:39)
@allezz aynen damla falım şekersiz olanındandı galiba

  • guglicio  (07.05.16 15:08:00)
aynı his güneş gözlüğü takınca da oluyor bana

  • kosun lan mevzu var  (07.05.16 15:11:28)
Zaman zaman sakız çiğnerken ben de Serdar Ortaç umursamazlığında yaşıyorum, bundan demek.

  • an engineer  (07.05.16 15:19:25)
aynen.
ağnızı yaya yaya sakız çiğnemek toplumumuzda büyüklere, üst mevkidekilere vs saygısızlık olarak öğretildi ve küçükken bu yüzden azarlandık. yetişkin olunca ipler bizdeyken keyfini çıkarıyoruz bu arada da içinde bulunduğumuz durumu o laubalilik haliyle bağdaştırıyoruz sanırım :)

  • manuel mandalina  (07.05.16 15:34:15)
sakiz cignemek gevsekliktir zaten. isin dogasinda var haci. oyle hissetmiyorsun oyle oluyorsun.

  • baldur2  (07.05.16 15:38:15)
Genel olarak çiğneme hareketinin stres alıcı bir etkisi var, bununla ilgili yapilan bir arastirmanin makalesine denk gelmistim. Ozetle, çiğneme olayi yemek yerken yaptigimiz bir sey ve yemegi kendimizi guvende hissettigimiz yerlerde ve durumlarda yiyoruz. Bir sey cigniyor olmanin guvende olmayla bir bagdasmisligi var hem psikolojik hem de (belki, arastirmanin detaylarini tam hatirlamiyorum) kimyasal olarak.

  • robokot  (07.05.16 16:05:48)
oluyor, olma mı. süper bi his. bir numaralı depresyon önleyici. eski kız arkadaşım yapınca fena bozuluyordum gerçi, kurduğu cümleler filan bi değişiyordu. robokot +1, bi ntv yayınları kitabında da vardı benzer açıklama.

  • kaichi  (07.05.16 22:13:56)
o ne ki ben kendimi undisputed 2'daki boyka gibi hissediyorum. halbuki vursan yarısı boşa gider

  • fatih baker  (08.05.16 05:56:49)